Lista ocen Opel Calibra (203) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 403 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aarrtur
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Słyszałem, że często występuje w Calibrach słaby podmuch ciepłego lub zimnego powietrza ( owszem u siebie też tak miałem), zgadnijcie co pomoże? Znam takiego pacjenta który wymienił cały wentylator dmuchawy jakieś 300zł go to kosztowało, i co ciekawe nadal słabo wiało. No cóż? Ja to bym wymienił wentylator jakby wogóle nie wiało, powiedziałem mu żeby sprawdził filtr powietrza przed dmuchawą, sprawdził, jak go zobaczyłem to nie wiedziałem czy...
~spark
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
W zimie auto dosyć szybko łapie temperaturę, przez co w środku jest ciepło nawet w bardzo zimne dni (-20). Gorzej jest w lecie gdyż akurat mój samochód nie posiada klimatyzacji, przez co przy bardzo gorących dniach bywa ciężko szczególnie w korkach. Mając szyberdach przy jeździe na trasie nie odczuwa się aż tak gorąca a na mieście można otworzyć szyby i nie martwić się, że nas obwieje za sprawą małych szyb trójkątnych w drzwiach, które...
~Witja (witja007@02.pl)
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Długo się nagrzewa zimą... nie raz się zdarza, że dojadę do celu zanim wnętrze porządnie się nagrzeje. Ale jeżdżę w mieście i moja codzienna trasa to 2x7 kilometrów (dojazd i powrót). Zazwyczaj gdy przejadę cztery kilometry, to pozostałe trzy jadę w komfortowej temteraturze. No i lato... dobrze, ze u nas nie ma takich upałów, bo bez klimy przez te kilka dni w roku nie jest lekko.
~Konatowyć
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Jest naprawdę ok grzeje naprawdę mocno ale z nawiewu na środku deski wieje zawsze zimnym co według mnie jest mało fajne a inna kwestia to zimom powyżej 150 km/h jak się jedzie trzeba zasłonić chłodnicę bo temperatura wody potrafi spaść prawie do zera a co za tym idzie z nawiewu leci zimne zamiast ciepłego dodam że termostat jest sprawny działa prawidłowo
~Butcher
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
W zimę auto rozgrzewa się błyskawicznie. Przy ustawieniu na maksymalny nawiew ciepłego powietrza można się upiec. Mankamentem (dosyć częstym w ponad 10cio letnim oplu) jest środkowy tunel nawiewu, który niezależnie od ustawionej temperatury nawiewu tłoczy do środka zimne powietrze. W tym wypadku wystarczy tylko przeczyścić centralkę.
~Gonzalez
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Brak klimatyzacji daje się we znaki szczególnie w upalne dni ale dmuchawa daje chociaż jej namiastkę-dmucha dość mocno a ciepłym powietrzem też w miarę szybko nagrzewa wnętrze. Sterowanie nawiewem za pomocą suwaków jest archaiczne. Zresztą cały kokpit i deska pochodzą z vectry A co raczej podobać się nie może.
~Karol_Volvo
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Nie spotkałem się jeszcze z autem innym niż Opel, który tak szybko nagrzeje nam auto w mroźną zimę, bądź chłodną jesień. Użytkowałem VW/Volvo/Renault/Fiata i naprawdę co do ogrzania auta, najszybciej nagrzewała się moja Calibra. Co do klimatyzacji nie wypowiem się, gdyż nie mam w opcji u siebie.
~k7393
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Jest to największa zaleta tego auta! Tak szybko grzejącego auta jeszcze nie widziałem! Bardzo szybko nagrzewa wnętrze kabiny, jest to ogromna zaleta w mroźne zimy! Nawet pasażerowie zauważyli, że szybciutko jest ciepło i miło w jesienne oraz zimowe ponure dni.
~Maryś
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
jest ok ale mam małe ale 1 z kratek środkowych deski leci tylko zimne powietrze pewnie ktoś coś tam grzebał 2 w mrozach od około -5 jadąc około 160 spada temperatura wody na niebieskie mimo nowego termostatu zastawiłem wlot chłodnicy do połowy kartonem i jest idealnie

Usterki Opel Calibra

Opel Calibra – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kosa
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
najwiekszym problemem dla mnie była sprezarka klimy. zatarła sie, a naprawa sprowadzałaby sie do wymiany i regeneracji wszystkich jej elementów, a różnie z naszymi fachowcami. kupno sprezarki graniczy z cudem.na allegro znalazlem tylko jedna taka.