Lista ocen Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 (170) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 200 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Butcher
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Moja calibra posiada II generację LPG (założona przez poprzedniego właściciela). Staram się jeździć jak najczęściej na Pb. Nie kosztuje to zbyt dużo gdyż jeżdżąc bez zamykania obrotomierza średnie spalanie zamyka się w ok 10l/100km. Dużo czasu spędzam jednak w warszawskich korkach, które to już bardziej uszczuplają portfel-14l/100km (średnia z moich wyliczeń i ze wskazań BC) Wyjątkowo mało zużywa LPG. W mieście ok 11l, trasa 8l. Dostęp do...
~Szabla97
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
zależy od humoru stylu jazdy i korkach czy trasa bo moja cali pali w trasie 9l przy 120/140 lecz w mieście 12 do 14 ale to już naprawdę duże korki a trasa miasto to średnio 10/12 no i przy paleniu gumy lataniu jak wariat cały czas czerwone no to i 16 połknie i co w cali najlepsze bez awaryjność minimalnie ruda jest ale to dwa małe pęcherzyki wyszły o średnicy korka od wody gazowanej np polecam te autko w kaliszu u mnie jest juz około 15 sztuk...
~Karol_Volvo
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Jestem bardzo zaskoczony spalaniem tego auta. Jest zdumiewające. Po założeniu instalacji pierwszej generacji BRC, auto pali 11.2l/100km! Według mnie jest to malutko, jak na 2l piec. Autem na LPG udało mi się zejść na benzynie do 8.6l/100km! Polecam osobą które chcą mieć oszczędne auto z niewielkim zapasem mocy. Oczywiście do instalacji LPG polecam jedynie sprawdzonych i porządnych instalatorów- bo często u laików może to wyjść drożej niż jazda...
~spark
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Auto jest dosyć ekonomiczne, jeżeli chodzi o spalanie. LPG pali około 10-12 litrów w mieście przy normalnej jeździe oraz do 10 na trasie, chociaż muszę przyznać, że mój rekord na trasie to 8l/100km przy pełnym załadunku (wyjazd na wakacje), więc da się nawet zejść poniżej tego. Ceny napraw są prawie zerowe, ponieważ dostępność części jest spora a ich ceny są czasami zaskakująco małe.
~Gonzo
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
to są dwa litry niech nikt nie myśli że to spali średnio 7.5 litra tyle pali średnio 1.4 niezależnie od marki,calibra trasa około 100/90km/h to 8 lpg miasto od 12 do 15 ciężko wyjść więcej nawet używając pełnej mocy,jadąc do pracy ze srednią 150/190 km/h na dystansie 40km w jedną i w drugą spalanie kształtuje się około 9/100 jazda powyżej 200 to napewno nie mniej jak 11 sprawdzone na autobanie
~kolo™
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
wiadomo ze jak sie kupuje calibre to trzeba sie liczyc ze swoje musi spaliz w koncu to spory silnik i jak ktos szuka auta palacego mało paliwa to niech nie kupuje calibry do tego samochodu trzeba miec serce i nie ma sie co oszukiwać ze gruby portfel bo sam zakup jest tani ale potem hmm.... no chyba ze sie kupi zadbany egzemplarz o co nie łatwo bo wiekszość to zakatowane agrotuningowane itp
~Maryś
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
miałem wcześniej 16v i ona w trasię paliła ciut mniej około pół litra ale za to w ostrym bucie paliła znacznie więcej nie wiem czemu przyjeło się że jest oszczędniejsza jest taka opinia a co do dynamiki to różnica słaba dopiero od 160 km/h 16v odchodzi dość tyle ósemeczka zostaje znacznie z ttyłu,mi pali od 8 lpg w trasie przy 100km/h do 14 ostrym butem w trasie i w mieście
~franc
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
jest to tanie w exploatacji auto,posiadam instalacje gazowa przez co jazda nie kosztuje az tak drogo.samochod jest prostej konstrukji wic mozna go naprawic samemu.ceny czesci sa bardzo tanie.ma tez minusy pzedewszystkim korozja.nawet dzis jadac po warszawie wiele osob sie za nia oglada.choc wiele cali zostalo skrzywdzone przez doczepianie choinkowo przeroznych plastikow i nietylko
~Włodek
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Benzyny palił od 7l na trasie przy spokojnej jeździe 100 - 140km/h W mieście nawet 12 ale miasto miastu nie równe - moje jest małe , brak obwodnic, autostrad itp. więc jazda wygląda tak: gaz-hamulec-gaz-hamulec i tak w kólko. Teraz mam gaz i pali dużo więcej. Srednio około 14-15l na trasie przy prędkościach 160-200 i ok. 15-17 w mieście przy 80% normalnej jazdy i 20%z dosyć ostrej.

Usterki Opel Calibra

Opel Calibra – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~JUREK164
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Pierwsza cali 2.0i 115km 1992r +LPG kupilem od szwagra i wtedy sie w niej zakochalem;) co prawda byly male problemy ze strzelajaca guma od przeplywomierza ale po za tym ok. Teraz mam nowszy oryginalny egzemplaz 2.0i 115km 1996 z bogatym wyposazeniem i nie zamienil bym jej za zadne skarby;D. To samochod z klasa i charakterem nie dla wszystkich.;]