Lista ocen Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 (130) - Widoczność

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~flyman
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
No niskie osoby mogą mieć z tym problem gdyż fotele są nisko osadzone i pozycja za kierownicą też nie jest najlepsza. Osobą które lubią jeżdzić tyłkiem po asfalcie powinno się podobać ale nawet ja o niezbyt wysokim wzroście potrafiłem się przyzwyczaić. Podobnie jest z widocznością do tyłu. Szyba jest bardzo płasko osadzona co też przeszkadza szczególnie przy parkowaniu tyłem. W nocy da się zauważyć że swiatła mijania nie są zbyt mocne ale ja i...
~Aarrtur
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Tytaj niestety nie moge pochwaliś Calibry jeśli chodzi o światła bardzo, bardzo, bardzo słabe soczewki, ja sobie zamontowałem tam soczewki od Punto II - na szrocie znalazłem(30zł dałem:-), sam zamontowałem po delikatnej przeróbce pasują idealnie, żaróweczki mam Philips BlueVision, teraz bez zarzutów. Szyby w większości Calibr są lekko przezielenione jednak nie ma to najmniejszego wpływu na widocznoć - doskonała.
~White
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Ogromna przednia i tylna szyba + boczne zapeniają że nin nam nie umknie przed nami i za nami. Współczuje tylko tym którzy posiadają zółte klosze reflektorów :( Nawet na długisz światałach niewiele widać.W nocy efekt z zewnątrz jest piękny ale wolę widziec co na drodze sie dzieje i dlatego załóżyłem białe klosze z zarówkami "xeononami" i efeky o wiele lepszy.
~Gonzalez
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Wysocy kierowcy nie powinni mieć problemów z widocznościa, niscy mogą narzekać na nisko umiejscowione siedzenia (nie widać przodu maski), parkowanie tyłem również nie należy do przyjemności- dość duże gabaryty(4,5m) nie ulatwiają manewrowania, pozostaje spoglądać w lusterka i na wyczucie,poza tym wszystko i wszystkich widać idealnie :P
~spark
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Przy samochodach tego typu trzeba się liczyć z tym, że widoczność będzie ograniczona, szczególnie do tyłu. Chociaż w tym przypadku nie jest tak źle jak w innych coupe. Wystarczy kilka razy zaparkować tym autem, aby widoczność nie była problemem, ponieważ bardzo łatwo jest wyczuć ten samochód.
~Butcher
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Nie spodziewajmy się po aucie o sportowym zacięciu widoczności autobusu. Do tyłu średnio (w zasadzie przestałem się odwracać) mimo ogromnej tylnej szyby. Widoczność do przodu ok (nie widać końca maski) ale dla tej linii takie rzeczy sie wybacza. Oglądając się na boki widzimy wszystko co chcemy:)
~Włodek
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Głupia kategoria. Jeśli to miało by byc jakims ważny kryterium to samochody musiałyby byc w kształcie akwarium. Zasada jest taka że im większe auto tym gorsza widocznosć i jego wyczucie. W cali fotele są regulowane na wysokość tak że nawet mniejsze osoby będą coś widzieć bez poduszki pod tyłkiem :)
~Sewerx
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
pozycja za kierownicą jest bajeczna siedzi tu się nisko tak jak w sportowych powinno być , w mieście trzeba uważać na krawężniki jak się siedzi nisko bo się czasem chaczy albo podkręcić siedzenie wyżej wtedy jest nawet w mieście idealnie można cofać przez tyną szybę wszystko widać ok
~adax
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Widoczność raczej średnia. Siedzi się nisko a po bokach mamy wysokie słupki które ograniczają widoczność na boki co czasem daje się we znaki przy wyjeżdżaniu z podporządkowanej. Widoczność do tyłu dobra za sprawą tylnej szyby, jednak ciężko wyczuć gdzie samochód się kończy

Usterki Opel Calibra

Opel Calibra – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Shalashaska
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Widoczność jest bardzo dobra,jedyne co sprawia trochę kłopotu to widoczność do tyłu (wysoki tył).Np. przy parkowaniu tyłem ma się wrażenie że podjechało się już na jakieś 5 cm do ściany a w rzeczywistości jest tam jeszcze przestrzeni na 30 cm.Ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.