Lista ocen Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 (131) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 239 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Witja (witja007@02.pl)
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Dałem notę - doskonale... Ale jak wiem jedni podczas jazdy samochodem wolą słyszeć bicie swojego serca i bzyczenie muchy, komara lub innych owadów, a inni wolą mruczenie swojego silnika na biegu jałowym i ryczenie lwa, gdy ich auto ostro przyspiesza. Do tych pierwszych - kupcie sobie cisnieniomierz - na nim nie tylko dokładniej sprawdzicie zarówno swoje tętno jak i cisnienie, a w dodatku urządzenie okaże się nieporównywalnie tańsze w...
~Włodek
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Jak na auto z początku lat 90tych jest naprawdę nieźle. Silnik jest głośny tylko przy wysokich obrotach (uzywanie kick down) Na trasie dzięki automatowi silnik sobie pyka na małych obrotach i to przy dużych prędkościach więc nie jest dokuczliwy. A jeśli chodzi o szumy to myśle że jest lepiej niz w autach klasy średniej z tych lat chociażby z uwagi na bardzo niski współczynnik Cx (oporu powietrza). Nawet jadąc 230 km/h moi 3 pasażerowie...
~Aarrtur
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Wyciszenie jest super, żadnych zastrzeżeń. Jeśli komuś jest za głośno to powinin opony sobie na inny rodzaj wymienić. Czasami sie zdarza że tapicerka trzeszczy ale to jak wszędzie przy dołach, itp. Bardzo dobrze wygłuszony jest bagażnik nie wiem czy ktoś zwrócił uwage na usztywnioną tapicerke po bokach, w związku z tym nadaje sie dobrze na zamontowanie nagłośnienia.
~Gonzalez
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Mam seryjny układ wydechowy więc jest naprawdę cicho. Wbrew opiniom,że słychać świst przez bezramkowe szyby, sam takiego efektu nie odczuwam. To raczej kwestia uszczelek. Nawet przy wyższych predkościach silnika praktycznie nie slychac,na wyższych obrotach nie jest to może pomruk V-szóstki ale też dżwięk ten nie jest ani zbyt hałaśliwy ani uciązliwy.
~spark
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
W porównaniu z autami produkowanymi dzisiaj wyciszenie jest kiepskie, ale dzięki temu masa auta jest mniejsza, przez co są lepsze osiągi oraz mniejsze spalanie. Dla mnie wyciszenie w coupe nie jest aż tak ważne, ważna jest przyjemność z jazdy.
~moog
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Jak na auto z poczatku lat 90 jest super... Sluchac troche prace silnika na wysokich obrotach...u mnie moze nawet troche bardziej bo mam zamontowany inny niz fabryczny dolot...wiec troche to buczy:). Ale jak byla seria to wszystko w normie.
~Karol_Volvo
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Jest to starej budowy auto, dodatkowo nie z pod znaku BMW bądź Mercedes-Benz, Saab, Lexus- więc nie można spodziewać się cudów i cichutkiego miejsca. Lecz nie jest to też spartańskie auto i miło się jeździ w trasy.
~misiocha92
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
Jak na auto z drzwiami bez ramek, wyciszenie jest świetne. Przy 120 coś tam czasem gwizdnie, tyle że inne auta z drzwiami z ramkami też się potrafią odezwać. Głośniej się robi przy 180km/h w górę.
~kryjom
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
wersja z automatem jest bardzo cicha. dzięki długim przełożeniom skrzyni silnik w trasie pracuje na niskich obrotach i jest cichy a w mieście przy małych prędkościach wydech ładnie mruczy
Dziennik kosztów dla Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW
11,3
~barneybara
Coupe 2.0 i 8V 115KM 85kW
JEŚLI WYMIENICIE TŁUMIK NA SERYJNY JEST OK.DENERWUJĄ MNIE RYCZĄCE GRATY.JEŚLI WSADZIŁ BYM MAŁOLATA DO TAKIEGO RYCZĄCEGO GRATA I KAZAŁ MU PRZEJECHAĆ 700KM TO PO POWROCIE MONTOWAŁBY OD RAZU SERYJNY TŁUMIK :))