Lista ocen Opel Corsa C (294) - Ergonomia

Na liście zabraknie 535 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kudłacz
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Tutaj też świetnie, wszystko intuicyjne, wszystkie guziki, przełączniki, pokrętła są duże i w widocznych miejscach, w większości podświetlane i czytelnie podpisane, nie sposób się pogubić. Corsy C nie posiadały wyposażenia mogącego konkurować np. z BMW serii 7 czy MB, więc ogromnych konsoli kontrolnych rodem z samolotów odrzutowych tu nie uświadczymy, ale jest tu wszystko to co niezbędne w dzisiejszych czasach do jazdy i do tego na miejscu,...
~hugggo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Tutaj pojawia sie usterka, ktora dla mnie osobiscie jest baaardzo dokuczliwa. Mianowicie chodzi o wszechobecne plastki. Nie mozna wymagac od auta tego segmentu aby zamiast nich wystepowale szlachetne gatunki drewna lecz rzecz jest w czym innym. Szczegolnie w gorace dni po otwarciu auta wydobywa sie nieprzyjemny zapach (pewnie zostaje tam caly czas tylko nos sie do tego przyzwyczaja). Wydaje mi sie, ze nie maja tego problemu wlasciciele...
~mehow78
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
szczegoolnie bagaznik zasluguje na pochwale za pakownosc, uchwyty na torby. minus za wzglednie wysoki proog zaladowczy. brakuje pojemniejszych schowkoow - ten od strony pasazera z przodu pozstawia wiele do zyczenia, plus za nisze na dokumenty w przestrzeni pomiedzy przednimi drzwiami i siedzeniami - bardzo sie przydaja. az prosi sie o mala wyprofilowana pooleczke w konsoli po stronie pasazera (jak np. w p206). dobrze ulokowane klamry pasoow...
~ar_cziii
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Ergonomia na zadawalającym poziomie . regulowana kierownica oraz fotel w 3 plaszcznycnach pozwala na znalezienie dla siebie odpowiedniej pozycji . Manetki są na swoim miejscu , plus za tempomat. Multifunckcyjna kierownica tez na plus . Gałka zmiany biegów na swoim miejscu a od niej na wyciągnięcie palca sterowanie climatronikiem . generalnie wszystko na swoim miejscu i sporo możliwości regulacji parametrów bez odrywania rąk od kierownicy .
~PABLO
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Jak dla mnie wszystko na swoim miejscu. Duże przyciski radia orginalnego, wyświetlacz radia umieszczony w widocznym miejscu, Sterowanie radiem w kierownicy też poprawia bezpieczeństwo. Możliwości regulacji fotela i kierownicy ok. Fotele dość twarde, ale sprawdzają się na długich i bardzo długich trasach. Plastiki twarde, po 70000 tys. czasami coś tam "zaskrzypi" :), mimo to nie oceniam ich źle. Kierownica skórzana gruba, bardo wygodna.
~Robert
Hatchback 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Jak nabardziej w porządku. Wszystkie przełączniki i regulatory w zasięgu ręki, rozmieszczone intuicyjnie. Mam wersję z fabryczną nawigacją, wbudowaną zmieniarką płyt i telefonem przez co na konsoli środkowej jest dość sporo przycisków ale wszystko obsługuje się \"na wyczucie\", nie trzeba błądzić palcem żeby znaleźć dany przycisk. Dobrą sprawą są też wnęki w tylnych drzwiach na drobiazgi.
~ARTURO
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Rewelacja 3.7 w cztery osoby jak jeździłem na trasie do 85 km/h osiągnąłem ale potem noga cięższa no i średnio tak 4-4.5 litra ale ostra jazda z fajnym przyśpieszaniem i fajnym wyprzedaniem oczywiście w 4 osoby. Jezu jak to auto chce wyprzedać uwielbiam tym autem jeździć wyprzedzanie porostu daje dużo frajdy jak się przesiadam na 1.6 90KM benzyna to mnie serce boli i nerwy mam nadwyrężone.
~Stalker
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Niemcy mają na tym punkcie chopla. Ja bym podniósł wyżej przeycisk ogrzewania tylenj szyby (za mały) i zrobił lampkę właczonych świateł obok zegarów. Przeycisk tylnych świateł przeciwmgielnych powinien być bardziej widoczny. Brakuje sensowanego uchwytu na napoje (nie liczę namiastek ukrytych w schowku). Plus to regulowane oparcie tylnej kanapy, dzieki czemu można trochę powiększyć bagażnik.
~kamien007@gmail.com
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie rozmieszczone, nie trzeba sie uczyć obsługi przełączników. Wygodne duże fotele, łatwo znaleźć wygodna pozycję (regulacja wysokości koła kierownicy, wysokości fotela w naprawde wystarczającym zakresie). Niestety tanie i twarde plastiki. Ciemne wnętrze, ale ładne i uporządkowane. Przyjemne i nie meczące białe podświetlenie zegarów.
~Attmann
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Wszystko pod ręką, schowek porządny. Zestaw wskaźników naprawdę czytelny (obrotomierz i prędkościomierz obok siebie - extra rozwiązanie). Tylko ten drążek zmiany biegów :( Fotele, tak jak w przypadku zawieszenia są kompromisem - nie za twarde (jak w Skodzie Fabii)i nie kanapowate jak w francuzach. Dobre podparcie lędźwiowe - nie bolały mnie kości po długiej jeździe.