Lista ocen Opel Corsa C (364) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 465 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kudłacz
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
No tu dość słabo, auto a raczej silnik jest dość głośny zwłaszcza jak ten jest zimny, to mamy w środku swoisty \"klekot\" choć nawet po zagrzaniu nie jest dużo ciszej, wentylatory na poziomach 3 i 4 pracują tak głośno że zagłuszają praktycznie wszystko, czasem nawet prace silnika. Na 2 hałas jest akceptowalny,natomiast 1 jest najbardziej optymalna choć w deszczowa pogodę potrafią parować przy tym szyby. Tu znowu pomaga klimatyzacja która...
~topol - topol5@wp.pl
Hatchback 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
No tu można się naprawdę przyczepić i to ostro. W związku ztwardym zawieszeniem po 10 tyś. km w polsce zaczęły brzęczeć prawie wszystkie plastiki. Jak się jedzie po nowym asfalcie to w aucie jest jak w Mercu S klasy, ale jak się wjeżdża na miejską kostkę to lepiej ... nie będę pisał poprostu. Jeżeli chodzi o silnik to go poprostu nie słychać podczas jazdy. Przy prędkości 100 km/h poprostu zapominamy o jego obecności. Ocena przeciętna bo inni...
~Robert
Hatchback 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Tutaj niestety porażka. Przy dieslu wyciszenie powinno być o wiele bardziej dopracowane. Wiem, że to nie Mercedes tylko Opel klasy B ale mimo wszystko można było to rozwiązać lepiej. Nie dość, że słychać zawieszenie na dziurach, szum opon z nadkoli, to w dodatku silnik tak jakby znajdował się obok nas w kabinie. Mało tego, otwierając i zamykając okno zbytniej różnicy nie usłyszymy. Dobrze chociaż, że sprzęt audio Opel zamontował dobry ;)
~akmaster
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Tragedia. Myślę że to wina braku uszczelek na zewnątrz drzwi. Przy większej prędkości słychać podmuchy powietrza.Również dość mocno słychać toczenie się opon. Zaznaczam że z pod maski raczej nie słychać nadmiernie motoru. Sądzę, że inżynierowie sądząc iż samochód będzie jeździł po mieście przyoszczędzili na wyciszeniu, które jest ważne przy prędkościach 100 i więcej.
~kamien007@gmail.com
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Auto jest nieźle wyciszone choć jeśli chce sie uzyskać przyzwoite osiągi poprzez jazde na wysokich obrotach to w kabinie robi sie głośno. Czasami dochodzą dźwięki z zawieszenia przy dużych dziurach gdy zawieszenie \"dobija\". Z otwartym szyberdachem musi być otwarte okno boczne ponieważ jeśłi otwarty będzie sam szyberdach pojawia sie dudnienie i nie da sie wytrzymać w aucie.
~OpelFan
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Samochód jest przeciętnie wyciszony. Silnik jest dość głośny, zwłaszcza przy prędkościach powyżej 90km/h i mocno słyszalny w kabinie. Materiały wykorzystane we wnętrzu są niskiej jakości (wszędzie twarde plastiki), ale są bardzo dobrze spasowane i zmontowane (typowo po niemiecku). Mimo upływu lat i eksploatacji, plastiki nie wydają żadnych dźwięków.
~RentoniX
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Do 90-100 km/h elegancko, wszystko dobrze wyciszone. Powyżej 110 km/h już głośno, powyżej 135 nieznośnie. To nie tyle zasługa wyciszenia, ile tego, że brakuje 6 biegu. Autko przy 110 ma ponad 3.5k obrotów i to generuje spory hałas - tu należy upatrywać przyczyny. Jeśli macie zamiar jeździć tym autkiem po trasie +120km/h to będzie to lekko mówiąc męczarnia.
~Mariusz
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Jak w większości samochodów na wyciszenie można narzekać przy wyższych obrotach bo jest po prostu głośno jednak w momencie gdy samochód stoi na postoju po prostu nic nie słychać jak makiem zasiał tak CICHO ( pod tym względem ja sam byłem bardzo zaskoczony bo oczytałem się dużo różnych opinii, a szczególnie tych, że jest w nim nieznośnie głośno )
~Borsuk
Hatchback 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Wyciszenie jest słabe, nie będziemy ukrywać. Jazda przez kilka godzin z prędkością powyżej 130 km/h może być wyzwaniem dla uszu. Po założeniu przelotowego tłumika było tylko gorzej ale z tym się liczyłem. Wyciszenie jest do prędkości 90km/h a potem stopniowo się kończy. Przy 170 km/h nie bardzo jest jak porozmawiać.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa C
5,6
6,9
~owner
Hatchback 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Niby nowoczesny diesel, common rail, niby powinien być cichy... a powyżej 110km/h warczy w środku mocno. Cienkie blaszane drzwi, brak solidnego wygłuszenia fabrycznego, brak uszczelek w drzwiach przylegających do słupków... słabo... znaczniej gorzej nawet od starych VW.