Ocena kierowcy - Opel Corsa C

ipacz, 11 lat temu
Silnik 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Niezawodny 1.2 75KM. Instalacja LPG BRC sekfencyjna. Wystarczająco mocny i superoszczędny. Pomimo przebiegu 225tys km ,poza wymianą jednego wtyskiwacza benzyny (115zł) absolutnie nic się nie zepsuło na dystansie 60tys km. Tylko regularna wymiana płynów i filtrów jak i przegląd instalacji LPG. Łańcuch rozrządu bez wymiany. Tak bezawaryjnego silnika nigdy nie miałem w żadnym aucie. Tak ekonomicznego samochodu jeszcze nigdy nie miałem i mieć pewnie nie będę!!!!!!!!!!!!! Spalanie 7L LPG!!!!!!!!!!!! Maksymalnie pali 8l LPG na krótkich dystansach z zimie w mieście. Minimalnie 6L na trasie z prędkościa 110km/h. Doskonała instalacja sekfencyjna BRC. 60 tys na gazie bez żadnych problemów! Tylko pkresowe wymiany filtra i regulacja. Ogólnie auto najekonomiczniejsze jakie mozna tylko sobie wyobrazić :) POLECAM KAŻDEMU!!! Warto wydać te ok 12 tys zł na autko z silnikiem z12xe - bo ten mniejszy to totalna porażka. + DO tego instalacja LPG koniecznie BRC i mamy super oszczędny wóż!!! TYlko trzeba uważać na oferty handlarzy i po nauce jazdy. Corsa C 1.2 LPG BRC z klimą to naprawdę świetny wybór!!!
Pracuje poprawnie. Słychać tylko zewnętrzny mechanizm delikatnie, ale w niczym to nie przeszkadza.
Ładnia amortyzuje. Trwałość biorąc pod uwagę fatalną jakość dróg po których się poruszam, wrećż zaskakująco dobra :)
DOskonale - nic dodać, nic ująć:)
Wszystko pod ręką i na miejscu.
Klimatyzacja wydajnie chłodzi a zimą ogrzewanie szybko nagrzewa wnętrze auta.
Jak na tę klasę wynik rewelacyjny. Rodzina 2 + 2 bez problemu na wakacje się zmieści.(testowane kilka razy)
Tu najwięszy minus samochodu. Nie jest zbyt dobrze wyciszone. Powyżej 130km/h robi się głośno. ALe i tak w większości poruszam się w terenie zabudowanym z prędkościami do 8okm/h i wtedy jest ok.
Poza 115zł na wtryskiwach paliwa i oczywistymi wymianami filtrów i oleji przez 2 lata nie włożyłem w ten samochód ANI złotówki, mimo przejechania 60tys km!!! i 225tys już na liczniku!!! A ciągle jest w doskonałym stanie!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

6,9