Ocena kierowcy - Opel Corsa C

alfred, 10 lat temu
Silnik 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Opel Corsa C 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : rewelacyjne spalanie i dobra dynamika
Witam. Postaram się obiektywnie ocenić to auto. Nie jestem jakimś fanem Opli, auto kupiłem bo była okazja. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym wozidełkiem a w szczególności jego bezawaryjnością. Silnik 1.7 dti Isuzu ma bardzo dobrą opinię- moim zdaniem jak najbardziej zasłużoną. Obecnie auto ma 220 tys przebiegu (oryginalny na 100%)i żadnej usterki. Średnie spalanie na poziomie 4-5l przy mojej nodze to świetny wynik. Niby ma tylko 75 km ale zbiera się bardzo dobrze, na trasie nie ma problemu z wyprzedzaniem, bez problemu pojedzie 190 km/h. Wiem co mówię, miałem już różne auta. Jak na samochód miejski mam dobre wyposażenie (klima, elektryczne szyby, cztery poduszki, radio cd sterowane z kierownicy, fabryczne alufelgi). Jedyne czego naprawdę brakuje to regulacja kierownicy! Jestem dosyć wysoki, siedzę daleko i nisko a ustawienie fabryczne kierownicy mi nie odpowiada. Wizualnie mi się podoba, bardziej niż Corsa D, która wygląda jak bańka. Jedynym mankamentem jest twarde i średnio wytrzymałe zawieszenie, w miarę głośna praca silnika (coś za coś)i plastikowy środek. Na polskich drogach trzęsie jak w taczce aczkolwiek na równej, ładnej drodze jedzie się przyjemnie. Wielkim plusem są bardzo tanie i ogólnie dostępne części. Za nowe kompletne lusterko do pomalowania dałem 30 zł, nowy wahacz 120 zł, termostat 15zł itp. Ogólnie auto na plus jeśli wiesz czego od niego oczekiwać- nie jest to limuzyna.
Nie jest źle. Kultura pracy taka sobie- w końcu to diesel starego typu, za to bardzo fajnie przyspiesza i naprawdę ma niezłego kopa jak na 75km
skrzynia taka sobie, dosyć wolna i niezbyt precyzyjna
Niestety auto jest za twarde. Na naszych dziurawych drogach 0 komfortu. Na trasie, na ładnej nawierzchni jest ok
widoczność super
wszystko na swoim miejscu,obsługa intuicyjna
jest ok, mam klimatyzację. Trzeba dbać o wymianę filtra kabinowego. Wolno nagrzewa się zimą nawet jak na diesla
jak na autko miejskie jest naprawdę ok. Z tyłu miejsca niewiele, ale 4 osoby w miarę usiądą
niestety słabo, ale nie tragicznie
to wzór do naśladowania w swojej klasie. To jest moje 13 auto i z pewnością najtańsze w obsłudze. Części eksploatacyjne bardzo tanie a auto generalnie się nie psuje. Rewelacyjnie niskie spalanie
auto z takim silnikiem i wyposażeniem jak moje trzyma dobrze cenę. Jednak mimo wszystko warto
rzadko kiedy, ale zdarza się, że popsuje się jakaś głupota typu termostat czy jakiś czujnik. to normalne - auto ma 10 lat
0 poważnych usterek, auto jest bezawaryjne. Od tej generacji aut Opel uporał się już z problemem rdzy

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Opel Corsa C 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW