Lista ocen Opel Corsa D (143) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 225 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Filip
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Brak możliwości uruchomienia pojazdu. Przy przebiegu 31 tys km. Koszt w serwisie 5.000 zł (nie pomyliłem zer). Cała diagnostyka 600zł (diagnostyka komputerowa (220zł plus ine diagnostyki po których dopiero doszli co jest grane). Uszkodzony komputer sterujący silnikiem 4.000 zł. Robocizna była droższa ale się potargowałem i wyszło 5 tys. zł. Pewnie ktoś się zastanawia czy warto kupić Corse. Pomimo, że bardzo lubię (lubiłem) ten samochód (ładny,...
~KenLee
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
U mnie żadnych poważnych usterek nie było, ale u nowego właściciela pojawił się zaraz po zakupie problem z ECU. Okazało się, że genialni niemieccy inżynierowie umieścili ten "mózg" samochodu nie w komorze silnika (jak w niemal każdym innym aucie), ale w zewnętrznej przestrzeni podszybia, gdzie ciągle zbiera się woda, wpadają liście i inny syf. Elektronika w takich warunkach i tak wytrzymała długo, ale w końcu padła, a po otwarciu obudowy widać...
~jammer
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Jak do tej pory (przejechałem tym autem 20 tkm jako drugi właściciel) naprawiałem: przekaźnik stacyjki - auto nie chciało zapalić, nawiew klimatyzacji, oraz najbardziej kosztowna naprawa: naprawa komputera ECU - spalił się na skutek spalenia skrzynki bezpieczników - auto miało kolizję i nie było profesjonalnie naprawione - standard w Polsce. Sprzedawca też średnio uczciwy - otrzymałem informację, że auto było tylko malowane - szkody parkingowe
~Lux
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Najpoważniejszą usterką było dwukrotne "wywalenie" uszczelki czujnika ciśnienia oleju. Sam czujnik kosztuje około 100zł (już z wymianą!!!) ale jest to sytuacja niebezpieczna, bo auto zaczyna wówczas gubić olej. Także do sprawdzenia jest odma, bo pewnie jest zapchana i stąd problemy z nadciśnieniem. W zasadzie jeśli by mieć w bagażniku czujnik na zapas i klucz, to naprawa jest prosta, maksymalnie 5-minutowa.
~duzyMietek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Rewelacja, brak turbosprężarki i zaawansowanej elektroniki sprawia, że nic się nie psuje bo nie ma się co psuć. Wymiana oleju powinna być nieco częstsza niż zaleca producent+ zalecane regularne kontrole łańcucha rozrządu zapewnią bezawaryjną pracę. Odpala i jeździ nawet przy dużych mrozach, nie bierze oleju, mało pali a naprawy są w miarę tanie. W tej klasie już taniej się nie da, chyba tylko rowerem.
~Marcin
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
wymieniona turbo sprężarka, wymienione świece, wymienione amortyzatory przód tył (tył zimą zamarzł) problemy z elektryką szczególnie jak jest deszczowa pogoda, klimatyzacje trzeba średnio ca 2mc odgrzybiać (zle zaprojektowana). Dodam że te usterki zaczeły sie przy przebiegu 120tyś obecnie jest 160tyś. Aż strach pomyśleć co może jeszzce sie popsóć.
~nairam59@wp.pl
Hatchback 3d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Proszę Państwa krótko posiadam ten samochód ale. Niedawno uczestniczyłem nim w poważnej stłuczce. Proszę mi wierzyć jest bardzo bezpieczny. System bezpieczeństwa Kabiny sprawił się na medal. Ideałów może i nie ma, pomijając spore zużycie paliwa samochód sprawował się na medal. Super prowadzenie, wygoda dla kierowcy a jeździłem wieloma.
~kierowca.wawa@gmail.com
Hatchback 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
30 tys przebiegu - łożysko tylnego koła ( niestety zintegrowane z piastą. Serwis ASO - 560zł sama piasta W sklepie internetowym (część ciężko dostępna od ręki jeszcze teraz - dziwne) - 290zł po 2h szukania. Opłacało się :D:D Cena wysoka, bo hamulce z tyłu tarczowe. Może piasta była wadliwa, ale na razie niezawodnością zachwycony nie jestem.
~Jendrek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Do poważnych usterek mogę zaliczyć zacięty wlew paliwa. W zimie nie chciał się otworzyć i był to spory problem, zwłaszcza że raczej z pełnym bakiem się na stację nie przyjeżdża. Zdemontowałem boczek bagażnika i wyciągnąłem linkę z bolcem papa. Od tego czasu mam korek z kluczykiem, na szczęście niezbyt często się to auto tankuje.
~Maciek
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Auto od lipca 2014 kiedy zostało odebrane od dealera, bierze już drugi raz w akcji naprawczej. Niestety akcje dotyczą układu jezdnego oraz kierowniczego a więc jednych z kluczowych elementów pojazdu wpływających na jego bezpieczne użytkowanie. Najpierw było coś z drążkiem kierowniczym a ostatnio doszły zwrotnice do wymiany.