Lista ocen Opel Corsa E Hatchback 5d (26) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gdubicki
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Jestem bardzo zadowolony ze spalania auta. Auto ma dopiero 5300 przebiegu a z każdym tysiącem kilometrów spalanie stabilizuje się na bardzo niskim poziomie. Bez specjalnych starań w jeździe miejskiej jestem w stanie zejść do 5,7l/100km. Przy dynamicznej jeździe spalanie jest około 6,7l/100km. Na trasie rewelacja, jeśli nie spieszysz się i obserwujesz drogę unikając gwałtownych przyspieszeń i hamowań przy prędkości 100~110, można zejść poniżej...
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Średnie spalanie 7l (miasto/trasa) - mierzone z dystrybutora, bo i tak nie mam komputera. Miasto to Warszawa, ale bez dużych korków a trasa, to ekspersówka max do 120km/h i drogi niższej kategorii. Na trasie przy normalnych prędkościach można zejść realnie do około 6l. W mieście na krótkich dystansach i korkach pewnie trzeba liczyć się 8l. Róźnca w spalaniu między 1.2 i 1.4 w granicach 0,2l, więc praktycznie żadna. Przegląd Corsy po I...
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Cieżko coś powiedzieć, na razie były dwa pełne zbiorniki: pierwszy 6,9l na 100 km, drugi 6,8 l/100 km. Jazda mieszana 70:30 droga/miasto. Jednakże kilka razy kręciłem go na autostradzie do 140 i sprawdzałem jak się wkręca na obroty, więc myślę, że przy normalnej jeździe można zejść do 6,5l. Ciekawostka, Pan w salonie powiedział, abym się nie martwił, bo na początku może więcej palić tj. 8-9l. Takie spalanie to chyba non stop w korkach i do...
~Adaś
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Corsa pali nam średnio 5.5-6.5 litra, czyli tyle, co nasz poprzedni diesel. Części są podejrzanie tanie. Przez 2 lata i 40.000km wymieniliśmy łożysko w kole i żarówkę podświetlenia pokrętła wentylacji. Wymiany oleju są rzadsze niż w mojej poprzedniej Skodzie, a samego oleju "wchodzi" mniej, więc jest tanio. Rozrząd na łańcuchu dodatkowo obniża koszty, bo jest rzekomo "wieczny" choć realnie wiem, że wytrzymuje do 200.000km.
~Lux
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Koszty serwisu są niskie, większość części jest identyczna lub prawie identyczna jak w corsie D, jest mnóstwo tanich zamienników, części używanych (np. jeśli coś złamie się we wnętrzu). Fajna cena za komplet nowych opon, mniej więcej 2x niższa niż do mojego poprzedniego auta. Jest to w sumie chyba najtańsze w utrzymaniu tak nowoczesne auto, no może poza Dacią Sandero.
~Cichy1974
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Maksymalne spalanie 6,4 l/100 km, jazda 60/40 (trasa/miasto) po 10 000 km średnie spalanie 5,4 l/100 km. Minimalne spalanie jakie udało mi się uzyskać to 4,4 l/100 km. Najekonomiczniejsze jeśli kręci się max do 4k obrotów i w zasadzie to wystarczy (prędkosc to ok 140 km/h). ponieważ zależy mi na ekonomicznym aspekcie realny koszt benzyny na 100 km oscyluje w okolicy 23-27 Pln.
~Piciu
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Jeden z najtańszych samochodów w kontekście utrzymania jakie miałem. Lejesz gaz i jeździsz. I jakieś 5-10 l benzyny raz na pół roku. Chyba taniej wychodzi niż jazda hybrydą. Ja miałem nowy samochód, więc się nie psuł, to nie było na to wydatków.
~adikol516
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Ciężko mi tutaj oceniać, auto ma dopiero niespełna 2000 przebiegu, póki co mogę stwierdzić że mogłoby ciut mniej palić (póki co około 6.2litra w cyklu mieszanym), ale myślę że jak się silnik do porządku dotrze i przyjdzie lato to i spadnie spalanie;)
~Bushman333
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z auta tylko brak 6 biegu w tej wersji.Jazda autostradą na tempomacie 120 km/h = średnio 8.00 LPG a 140 km/h = średnio 10L lpg/100KM. i wszystko w temacie.
~ziom
Hatchback 5d 1.4 Twinport 90KM 66kW
Automat.. 90 koni. Auto pali dosc duzo jak na swoje gabaryty i nie jest szczegolnie dynamiczne ale dosc ladne i wygodne. Pewnie w manualu sie lepiej zbiera... Na autostradzie max 165/170:(
Opel Corsa E Hatchback 5d