Lista ocen Opel Corsa E Hatchback 5d (25) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr KRA
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Układ kierowniczy ma duże wspomagania ale właściwie się zachowuje przy zwiększaniu prędkości (usztywnie się) i auto jedzie prosto i bezpiecznie. Elektycznego jeszcze nie włączyłem bo niema takiej potrzeby. Zawieszenie super jak na takie autko. Całkiem duże opony zwiększają komfort jazdy na prost w mieście. Nie do końca podobają m się balonowate opony Continentala które w przypadku ostrzejszego czy bardziej dynamicznego skrętu "kładą...
~Lux
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Dla mnie układ jezdny jest rewelacyjny. Auto prowadzi się pewnie, zwinnie. I mówię to z pełną świadomością po przesiadce z rzekomo dobrze prowadzącego się Forda. Jest nieco twarde, choć bez przesady, ale corsa D była bardziej "miękka". Żonie to odrobinę przeszkadza, a mi nie. Wspomaganie jest elektryczne, ale daje pewność prowadzenia. Jest tryb CITY, którego użyłem raz, żeby sprawdzić jak działa - ale jak dla mnie auto jest wtedy zbyt czułe na...
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Nie mam uwag. Moim zdaniem sprężystość zawieszenia dobrze dobrana. Nic nie stuka, nie puka, nie piszczy. Małe nierówności bardzo dobrze tłumi, większe trochę słychać. Na zakrętach nie przechyla się jakoś strasznie, ale wiadomo to nie jest auto do sportowej jazdy. Jak na auto miejskie uważam, że dobrze dobrane zawieszenie.
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Nie ma zastrzeżeń, fajnie wybiera nierówności, pracuje cicho, nic nie stuka. Nie próbowałem ostrej jazdy w zakrętach (Zahar na Youtube narzekał na to strasznie). Mnie zawieszenie odpowiada, ani za miękkie, ani za twarde, w sam raz. Jak ktoś oczekuje rewelacyjnego trzymania w zakrętach, to niech sobie kupi jakieś inne auto.
~Adaś
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Autko ma zawieszenie zestrojone jak większość Opli, czyli dość sprężyście, ale nie całkowicie twardo. Prowadzenie jest pewne, choć wspomaganie działa odrobinę zbyt mocno (w porównaniu np. do Forda czy Skody). Autem spokojnie da się po naszych drogach jeździć w trasy, do 120km/h jest całkowicie stabilne.
~adikol516
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Moim zdaniem układ jezdnym bardzo dobry, Zachar narzekał w video teście, że kierownica chodzi bardzo lekko, owszem tak jest, ale przy niskich prędkościach. Układ działa bardzo fajnie progresywnie i jak prędkość jest większa to jest naprawdę super.
~Walter
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Dobrze trzyma się toru jazdy. Przy prędkościach około 100 km/h i większych - nieco "nadwrażliwa" kierownica. Zbędny gadżet w postaci czujników ciśnienia w oponach, jeśli komputerek pokładowy nie może ich zlokalizować i skalibrować.
~Cichy1974
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Niby bez uwag ale zauważyłem że jest zbyt czuły. w trybie city radość z parkowania na trasie lepiej nie pić za dużo kawy bo jakby zaczęło telepać rękoma od nadmiaru kofeiny to może być problem. Wersja ze skórzaną kierownicą - rządzi.
~blindmen
Hatchback 5d 1.4 Twinport 90KM 66kW
Tam jest elektryczne wspomaganie więc trzyma kierunek jazdy nie obija jak wjedziesz na krawężnik czy profil drogi się zmienia. Dla kobiet to zaleta bo nie muszą się szarpać jak z hydrałlikiem.
~joker
Hatchback 5d 1.4 Twinport 90KM 66kW
Świetny do miast (auto bardzo zwrotne, z silnym wspomaganiem - kierownica chodzi leciutko). Gorzej na trasie przy dużych prędkościach (tańczy po drodze) - to po prostu nie jest auto do takiej jazdy.
Opel Corsa E Hatchback 5d