Lista ocen Opel Corsa E Hatchback 5d (20) - Widoczność

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bambik
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Widoczność z przodu bardzo dobra. Z tyłu średnia, ale czujniki rekompensują. Dość duży/daleki od przedniej szyby plastik kokpitu przed kierownicą, co konstrukcyjnie wymusiło dodatkową małą szybę i belki przed główną boczną szybą z boku, a skutkuje to słabą widocznością na boki pod kątem 45 stopni. Dało się to we znaki w sytuacji, kiedy pieszy szybko wtargnął na pasy, nie wiedziałem go z boku wolno podjeżdżając do pasów. Na szczęście nie się...
~Adaś
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Zarówno moja żona jak i ja nie narzekamy na widoczność. Owszem, słupek A jest dość gruby (ale patrz: sztywność nadwozia) ale jest w nim dodatkowe okienko, które poprawia sytuację w zakrętach. Słupek C też jest gruby, ale nigdy mi w niczym nie przeszkadzał, bo auto ma wystarczająco duże lusterka. Nasza Corsa nie ma czujników parkowania, a nie udało nam się jej przez 2 lata poobijać więc chyba jest nieźle.
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Nie mam zastrzeżeń. Na początku trochę nie mogłem go wyczuć z przodu, bo ma ten długi przód (UE każe, aby chronić pieszych), ale teraz już jest ok. Nie ma żadnych czujników parkowania, ale nie mam problemu z parkowaniem. Najważniejsze, że z tyłu normalna szyba i widać przez nią na prawdę sporo, nawet na boki, wiec spokojnie można jeździć do tyłu. Lusterka fajne, duże.
~Lux
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Jest OK. Niektórym przeszkadza mały rozmiar lusterek, ale jak dla mnie są całkowicie OK. Można się też czepiać grubych słupków, ale z czegoś się ta sztywność nadwozia musi brać. Małe trójkątne szybki z przodu poprawiają widoczność w zakrętach za co należy się +
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Bardzo dobra do przodu i na boki, lustera duże. Najważniejsze, że z tyłu duża szyba, przez którą widać co się dzieje za samochodem. Da się spokojnie jeździć bez czujników parkowania, a to niestety w nowych autach raczej nie jest normą.
~Piotrek
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Do przodu dramat! Tak szerokie słupki A w samochodzie miejskim to nieporozumienie. Trzeba bardzo uważać na przy przejściach dla pieszych, bo martwe pole jest ogromne.
~Piciu
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Faktycznie, trochę te słupki A zasłaniają widok na boki, trzeba się przyzwyczaić. Co do reszty OK, czujników parkowania nie miałem, mnie to nie przeszkadzało.
~bart
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Widoczność nie jest atutem. Przeszkadza gruby słupek A i małe lusterka boczne. Czujniki parkowania tylne również "mają co robić"...
~Piotr KRA
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
duże przeszklenie, całkiem sporo miejsca przed kierowcą. Mały minusik za odbijający się w szybie kokpit. Całkiem spore lusterka.
~adikol516
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Mam wrażenie, że widoczność mogła by być ciut lepsza, tak porównując do Corsy C tam było odrobinę lepiej.
Opel Corsa E Hatchback 5d