Ocena kierowcy - Opel Corsa E Hatchback 5d

Silnik 1.2 Twinport 70KM 51kW
Rok produkcji 2017
Opel Corsa E Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Małe na zewnątrz duże w środku
Auto posiadam 3 miesiące (10 000 km przebieg), na razie bez zarzutu. Wsiada się za kółko z przyjemnością i po dystansach ok 200 km wysiadam bez bólu pleców i szyi.
Za mały przebieg aby oceniać mechanikę. wszystko chodzi jak powinno. Cicha praca silnik do 3.5k obrotów, na światłach sprawdzam obrotomierz czy nie zagasł.
Biegi wchodzą ciasno ale w miarę precyzyjnie chyba dzięki temu jeszcze przyjemniej się jeździ. Nie mam uwag. Aha dźwignia zmiany biegów dla mnie w odpowiednim miejscu (nie wszystkie auta tak mają).
Niby bez uwag ale zauważyłem że jest zbyt czuły. w trybie city radość z parkowania na trasie lepiej nie pić za dużo kawy bo jakby zaczęło telepać rękoma od nadmiaru kofeiny to może być problem. Wersja ze skórzaną kierownicą - rządzi.
Dobra.
Nic do zarzucenia. Regulacja foteli pozwala na znalezienie optymalnej pozycji za kierownicą. Regulowana kierownica uzupełnia możliwości.
Klimatyzacja jest słyszalna. Reszta bez zarzutów
Dla człowieka o wzroście 1,75 m , jest OK. Tylna kanapa pomieści 2 dorosłe osoby bez problemu a może nawet z dzieckiem pośrodku. Szału nie ma ale jak na tą klasę bez zarzutu.
Jest dobrze. Problem pojawia się przy jeździe powyżej 3.5k obrotów. Jak pisałem wyżej słychać klimę ale bez uciążliwości. Słuchanie radia jest przyjemnością a nie obowiązkiem aby zagłuszyć hałas samochodu.
Maksymalne spalanie 6,4 l/100 km, jazda 60/40 (trasa/miasto) po 10 000 km średnie spalanie 5,4 l/100 km. Minimalne spalanie jakie udało mi się uzyskać to 4,4 l/100 km. Najekonomiczniejsze jeśli kręci się max do 4k obrotów i w zasadzie to wystarczy (prędkosc to ok 140 km/h). ponieważ zależy mi na ekonomicznym aspekcie realny koszt benzyny na 100 km oscyluje w okolicy 23-27 Pln.
Auto warte ceny.
Za młode na usterki