Lista ocen Opel Corsa E Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW 2014-2019 (4) - Skrzynia biegów

~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Fajnie dobrane przełożenia, trochę krótkie, ale dzięki temu auto jeździ nawet przy tak słabym silniku. 100Km/h przy 2900 obrotów, przy 140 km/h 4000 obrotów (max. moment obrotowy). Skrzynia troszkę haczy czasami przy przełożeniach i wsteczny dwa razy mi nie wszedł, ale ogólnie jak nie jesteś fajtłapą to dasz radę bez problemu. Lewarek fajny, krótki, ale czuć lekkie drgania, a przy moim poprzednim starym Punto nie było nic czuć.
~Lux
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Skrzynia jest moim zdaniem lepiej zestopniowana niż w corsie D, mam wrażenie że 4 i 5 bieg są dłuższe. Przy 3000 obrotów na 5. biegu auto porusza się z prędkością (licznikową) blisko 110km/h więc w końcu można autentycznie jeździć tym autkiem oszczędnie jeśli do pracy bujamy się 80-90km/h. Jedna gwiazdka odjęta, bo pierwszy bieg lubi haczyć.
~Adaś
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Skrzynia jest poprawiona względem Corsy D - pierwsze biegi są nadal dość krótkie, ale długa 4 i 5 pozwalają jeździć ekonomicznie w trasie. Można realnie nie przekraczaj 3.000 obrotów przy codziennych dojazdach, więc jest ekonomicznie. Czasem niestety haczy pierwszy bieg.
~Cichy1974
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Biegi wchodzą ciasno ale w miarę precyzyjnie chyba dzięki temu jeszcze przyjemniej się jeździ. Nie mam uwag. Aha dźwignia zmiany biegów dla mnie w odpowiednim miejscu (nie wszystkie auta tak mają).
Opel Corsa E Hatchback 5d