Ocena kierowcy - Opel Corsa E Hatchback 5d

adikol516, 8 lat temu
Silnik 1.4 Twinport 75KM 55kW
Rok produkcji 2015
Opel Corsa E Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność, dobre wykończenie, świetnie wyglądające zegary.
Póki co jestem z auta bardzo zadowolony, układ jezdny bardzo dobry, świetna przestronność i fajny wygląd, ale więcej w każdej sekcji:)
Silnik 1.4 75KM sprawuje się bardzo dobrze, może nie jest demonem prędkości, ale na prędkościach miejskich spisuje się znakomicie. Jedynym do czego bym się przyczepił to dziwny dźwięk w środku kabiny podczas przyśpieszania na rozgrzanym silniku (ok 2-3tys obrotów).
Do skrzyni biegów większych zastrzeżeń mieć nie można, biegi dobrze wchodzą.
Moim zdaniem układ jezdnym bardzo dobry, Zachar narzekał w video teście, że kierownica chodzi bardzo lekko, owszem tak jest, ale przy niskich prędkościach. Układ działa bardzo fajnie progresywnie i jak prędkość jest większa to jest naprawdę super.
Mam wrażenie, że widoczność mogła by być ciut lepsza, tak porównując do Corsy C tam było odrobinę lepiej.
Kompletnie nie ma nic do zarzucenia.
Niestety tutaj jest mały problem, jako że auto kupiłem w zimie to klimatyzacji (na zimnym powietrzu) nie miałem okazji przetestować, ale niestety auto nie nagrzewa się zbyt szybko. Tutaj kolejne porównanie, przy porównywalnych temperaturach (np. -9) w Corsie C po ok. 6 km już musiałem ogrzewanie zmniejszać, w Corsie E praktycznie mam zawsze na full podczas jazdy (20km).
Jeżeli chodzi o przestrzeń jak na auto segmentu B jest bardzo dobrze. Myślę, że w czwórkę dorosłych osób spokojnie idzie jechać na dłuższe, a nawet bardzo długie trasy. Może minimalnie mogły być przednie fotele przesunięte w stronę drzwi, ale pewnie takie ustawienie jest spowodowane kwestiami bezpieczeństwa, więc to można pominąć. Reasumując tutaj jest jedna z największych zalet tego samochodu.
Myślę, że nie można się do niczego przyczepić, auto jest prawidłowo wyciszone:)
Ciężko mi tutaj oceniać, auto ma dopiero niespełna 2000 przebiegu, póki co mogę stwierdzić że mogłoby ciut mniej palić (póki co około 6.2litra w cyklu mieszanym), ale myślę że jak się silnik do porządku dotrze i przyjdzie lato to i spadnie spalanie;)
Myślę że samochód kosztuje podobnie jak inne samochody z segmentu B, choć na pewno nie jest najtańszy w tym segmencie. Jednak warto wspomnieć, że wnętrze jest naprawdę ładnie, nowocześnie i dobrze wykończone. U góry deski rozdzielczej znajduje się miękki materiał, plastiki nie trzeszczą (w moim modelu nie trzeszczy ta część, która na video teście - może to naprawili:) ). Zegary wyglądają bardzo ładnie, wyświetlacz między nimi z białym podświetleniem wygląda znakomicie. Polecam tę opcję (jedyne 150zł).
Póki co trudno cokolwiek ocenić;)
Póki co trudno cokolwiek ocenić;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport 75KM 55kW [l/100km]

5,4