Ocena kierowcy - Opel Corsa E Hatchback 5d

Montechrist, 5 lat temu
Silnik 1.4 Twinport 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Opel Corsa E Hatchback 5d 1.4 Twinport 90KM 66kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : wykończenie i materiały na plus
Inne : Hałas w środku już powyżej 100 km/h
No i czas podsumować Corsinę, ujeżdżam ją od dwóch lat od nowości , i tak najpierw plusy-ładna i fajnie wykończona w środku, ładna na zewnątrz fabryczne isofix bez dopłat oraz asystent ruszania pod górę ,pancerny silnik ale może to dlatego że jest to stary konstrukcyjnie wykorzystywany w Oplach Combo pierwszej generacji z przodu dużo miejsca może nawet za dużo nad głową przez co jest podatna na wiatr boczny no i fabryczna instalacja gazowa która powoduje to że tańszych 100 kilometrów jeszcze chyba nie przejeżdżałem ,spalanie tak coś koło 8 litrów i deptam go do 140 km/h a teraz wady po zrobieniu 2 może 3 tysięcy padły czujniki ciśnienia w oponach, przy 20 tysiącach zwariowały zegary ,pokazywały co chciały i kiedy chciały przy 30 tysiącach padła cewka wysokiego napięcia- rozsypała się w środku ale wszystkie usterki zostały naprawione bez zbędnej gadki w ramach gwarancji po za tym do 90 tysięcy bez usterek, prowadzi się jak wóz drabiniasty ,w mieście to jeszcze ujdzie ale na szybszych trasach (ekspresówka,autostrada) miota nią po całej drodze od bocznych wiatrów ,a najgorzej jest jak wyjedziesz za ekranów dźwiękowych ,naprawdę trzeba pracować kierownicą i to nie za mocno bo w tej popierdółce w ogóle nie czuć co się dzieje z kołami ,za mocno zestrojone wspomaganie, promień skrętu jak w TIR a mam porównanie bo w jeżdżę jeszcze skodą octavią kombi służbową i mniej więcej tak samo zawracają ale skoda to potężny samochód w porównaniu do tej popierdółki no i coś przez co mnie szlag trafia ciągle ją ciągnie na lewo i serwis nic nie pomógł odpowiedź jaką usłyszałem to że "jak sam pan jeździ to ciągnie na lewo bo jet dociążona z lewej" noż kurw... jeżdżę skodą i jej nie ciągnie BA nawet małego forda KA nie ciągnie. Głośne to jak cholera przy 120 już jest nieprzyjemnie a jazda przy 140 na dłuższą trasę np 200 kilometrów powoduje ból głowy i nie używam tu przenośni, żona mnie prosi żebym na autostradzie nie jechał 140 bo ją głowa boli(mnie też) i słyszy szum w uszach choć 140 to małe coś pojedzie bez problemu , i żeby nie było że nienawidzę tego samochodu to na koniec napiszę że z ta instalacją gazową naprawdę nie czuć różnicy czy jedziemy na gazie czy benzynie a nawet mam wrażenie że na gazie jest zrywniejsza , ogólnie samochód jest po prostu poprawny i bardziej nadaje się do miasta gdzie świetnie się sprawdzi
stara dobra konstrukcja z opla Combo
ściąga na lewo "bo tak"
dość słaba klima
duuuuużo miejsca z przodu przedniej szyby nie da się wytrzeć jak ci zaparuje tak jest daleko i o dziwo po złożeniu tylnych oparć można przywieść trochę mebli z Ikea :)
do 80 km/h jest ok powyżej coraz głośniej przy 140 km/h hałas jak przy pracującej koparce, można zagłuszyć radiem ale i tak jedziemy w ciągłym hałasie
Jazda na gazie 17,92 zł za 100 kilometrów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Twinport 90KM 66kW [l/100km]

7,3