Lista ocen Opel Corsa E (22) - Ergonomia

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr KRA
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Jak się już polubi rozkład dźwigni przy kierownicy Opla to jest OK. Trochę za daleko słupek pasów - w niższym ustawieniu pasów trudno do nich sięgnąć lewą ręką. Brak wieszaczków w bagażniku - można użyć takie do łazienki po drobnej przeróbce ;-) "Korbomatic" na tylnych drzwiach - troche kłopot bo się dzieci przyzwyczaiły, że auto samo domyka okna i mi zostawiają otwarte okna - no ale widziały gały co brały. Troche za nisko...
~Adaś
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Krótko: W aucie brak udziwnień. Wentylacja sterowana jest zwykłymi pokrętłami, przełączniki szyb są w drzwiach, czyli standardowo. Obok regulacja lusterek. Lampki sufitowe mają standardowe 3-pozycyjne włączniki. Radio jest dotykowe, ale ma świetne sterowanie z kierownicy. Tempomat jest bardzo intuicyjny. Kierownica ma świetną regulację na wysokość i głębokość. Dla mnie jedyny minus to regulacja podświetlenia zegarów niewygodnym "kółkiem"...
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Wszystko w zasięgu ręki, fajne przyciski w dotyku, przemyślane intuicyjne. Dla mnie super sprawa regulacja przerywanej pracy wycieraczek, chyba z 6 zakresów czasowych - bardzo przydatne. Sterowanie wyświetlaczem z kierunków trochę utrudnione, ale można się przyzwyczaić. Sterowanie radiem z kierownicy oraz tempomatem bardzo dobre, bez odrywania wzroku od drogi. W ogóle opcja z kierownicą skórzana i wielofunkcyjną to super sprawa i tylko za...
~bambik
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Fotele wygodne. Człowiek się nie męczy nawet podczas długiej jazdy. Wskaźniki jasne i czytelne. Jakieś tam schowki - standardowo. Ani za mało ani za dużo. Jedna wada: po przesiadce z innych samochodów stwierdziłem, że kierunkowskazy wrzuca się dość topornie i twardo. Nie są umieszczone "pod palcami", dość daleko (no chyba, że ktoś ma palce pianisty). Ale można się przyzwyczaić.
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Nie mam żadnych uwag, wszystko intuicyjne i pod ręką. Przyciski i pokrętała miłe w dotyku. Kierownica pokryta skórą ze sterowaniem radiem, telefonem i tempomatem bardzo dobrze leży w rękach, miło wykończona. Regulacja podświetlenie deski rozdzielczej bardo fajna sprawa. Radio z bluetooth i CD i USB (opcja) działa bardzo dobrze, telefon łączy się bez problemu, nie zrywa połączeń.
~Lux
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Wszystko jest na swoim miejscu. W mojej wersji jest system multimedialny z ekranem dotykowym, który jest zaskakująco prosty w obsłudze. W nieco nowszych rocznikach (2019) jest on jeszcze przyjemniejszy w obsłudze, gdyż dodano fizyczne pokrętło.
~Piciu
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Bez udziwnień, wsiadasz i wiesz co do czego służy. Fotele z przodu na tyle sprężyste, że po 200-300 km plecy i d... nie bolą. Dłuższych tras nie robiłem. Z tyłu nie oceniam, bo nie siedziałem.
~Marcin
GSi 1.4 Turbo 150KM 110kW
Tutaj guzików jest zdecydowanie mniej niż w większych Oplach co jest dużym plusem dla osób, które nie miały styczności z Oplem. Dotykowy ekran z multimediami jest prosty w obsłudze.
~adamost
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Spędzam w nim ponad 2 godziny dziennie przy dojazdach do pracy. Wygodnie się w nim siedzi i nic nie boli po wyjściu. Łatwy dostęp do wszystkich przełączników. Obsługa intuicyjna.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa E
7,3
7,6
~Wielki Gatsby
Hatchback 5d 1.4 Twinport 90KM 66kW
za daleko dźwignia kierunków, obsługa komputerka na dźwigni słaba- trzeba oderwać dłoń od kierownicy i 2 palcami kręcić kółkiem. wskaźniki paliwa i temperatury słabo widoczne