Lista ocen Opel Corsa E (14) - Karoseria

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adaś
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Lakier jest niestety bardzo podatny na zarysowania, udało mi się zrobić sporą rysę podczas tankowania, gdy wyślizgnął mi się z ręki korek wlewu paliwa. Rysy dają się jednak dość łatwo spolerować. Zabezpieczenie korozyjne wydaje się być OK. Plus za dużą sztywność nadwozia - wystarczy się przejechać np. Citroenem C3, a później Corsą żeby poczuć różnicę. Niestety spasowanie elementów nadwozia nie jest idealne i nie chodzi o brak symetrii po...
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Nie mam uwag. Polecam dokupić (lub negocjować u dealera) przednie i tylne chlapacze, bo dość mocno brudzą się dolne części progów i tylna klapa. Spasowanie ok, nie jestem jakoś wielce wymagający. Lakier na razie też bez zarzutu, chociaż w Corsie 1.2 zaważyłem w kilku miejscach małe skazy (drobne kropki). Lakier zatem chyba dość miękki, więc warto auto woskować. Korozji oczywiście ani śladu, podwozie ma zabezpieczenie antykorozyjne (także...
~Lux
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Ciężko po roku oceniać trwałość. Karoseria wydaje się być dobrze zabezpieczona, sztywna (ta sztywność w ogóle jest w corsie bezkonkurencyjna), jednak chyba corsa D, czyli poprzedniczka ma grubsze blachy. Zamykając drzwi można odnieść wrażenie że czegoś tu brakuje, że pracują zbyt lekko, no ale poprzedni model był o kilkadziesiąt kilogramów cięższy więc pewnie taki był cel. Mimo wszystko wrażenie nie jest idealne.
~Piciu
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
W tej klasie aut jeden z większych. Wystarczająco przestronnie, cztery osoby mogą wygodnie jechać. W 5 osób nie sprawdzałem. Bagażnik do codziennego użytku wystarcza, można złożyć siedzenia tylne, to coś większego też się przewiezie.
~Marcin
GSi 1.4 Turbo 150KM 110kW
Na zwenątrz wyróżnia się od podstawowych wersji - zderzaki poprowadzone są niżej stąd trzeba uważać na krawężniki ( dobrze że auto ma czujniki z przodu). Małe auto parkuje się łatwo i jest wystarczająco zwrotne.
~Transmech
Hatchback 5d 1.4 Turbo 100KM 74kW
Jakość powłoki lakierniczej woła o pomstę do nieba .Drzwi od spodu nie polakierowane ,pokrywa silnika od strony wewnętrznej tylko lekko zapylona .
~zenbar
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Lakier na obecnie produkowanych autach nie gwarantuje odporności - jest nieźle ale parkingowe otwieranie drzwi widać po śladach.
~Paweł
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Lakier słaby jak to we współczesnych autach. Poza tym bez zastrzeżeń.
~Piotrek
Hatchback 5d 1.4 Twinport LPGTEC 90KM 66kW
Ładny wygląd, nic się nie dzieje, ale samochód ma 3 miesiące.
~Arek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 100KM 74kW
Słabo polakierowany podatny na zarysowania.