Lista ocen Opel Corsa E (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Bardzo dobrze dobrane przełożenia (V bieg przy 2.5tys. 90km/h, przy 3 tys. 110km/h, przy niecałych 4 tys. 140km/h). Skrzynia o około 200 obr. (5 bieg) dłuższa niż w 1.2., co pozytywnie wpływa na kulturę jazdy. Lewark bardzo fajny, krótki, dobrze leży w dłoni. Biegi wchodzą precyzyjnie z charakterystycznym lekkim oporem, nie miałem problemu z ich wrzuceniem. W porównaniu z 1.2 biegi nawet lepiej wchodzą i dodatkowo nie mam tych lekkich drgań na...
~Wtwgplt
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Fajnie dobrane przełożenia, trochę krótkie, ale dzięki temu auto jeździ nawet przy tak słabym silniku. 100Km/h przy 2900 obrotów, przy 140 km/h 4000 obrotów (max. moment obrotowy). Skrzynia troszkę haczy czasami przy przełożeniach i wsteczny dwa razy mi nie wszedł, ale ogólnie jak nie jesteś fajtłapą to dasz radę bez problemu. Lewarek fajny, krótki, ale czuć lekkie drgania, a przy moim poprzednim starym Punto nie było nic czuć.
~Lux
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Skrzynia jest moim zdaniem lepiej zestopniowana niż w corsie D, mam wrażenie że 4 i 5 bieg są dłuższe. Przy 3000 obrotów na 5. biegu auto porusza się z prędkością (licznikową) blisko 110km/h więc w końcu można autentycznie jeździć tym autkiem oszczędnie jeśli do pracy bujamy się 80-90km/h. Jedna gwiazdka odjęta, bo pierwszy bieg lubi haczyć.
~Adaś
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Skrzynia jest poprawiona względem Corsy D - pierwsze biegi są nadal dość krótkie, ale długa 4 i 5 pozwalają jeździć ekonomicznie w trasie. Można realnie nie przekraczaj 3.000 obrotów przy codziennych dojazdach, więc jest ekonomicznie. Czasem niestety haczy pierwszy bieg.
~Marcin
GSi 1.4 Turbo 150KM 110kW
Skrzynia 6 biegów maual. Zestopinowanie, a także załączanie poczególnych biegów jest poprawne, nie jest to jednak specjalnie przyjemne. Zastrzeżenie można mieć do pracy skrzni podczas szybkiej zmiany biegów. Stawia wówczas wyraźny opór.
~Cichy1974
Hatchback 5d 1.2 Twinport 70KM 51kW
Biegi wchodzą ciasno ale w miarę precyzyjnie chyba dzięki temu jeszcze przyjemniej się jeździ. Nie mam uwag. Aha dźwignia zmiany biegów dla mnie w odpowiednim miejscu (nie wszystkie auta tak mają).
~Piotr KRA
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Bardzo fajnie działa. Precyzyjnie, lewarek dobrze leży w ręce i trafia w biegi. Mały minusik za działanie sprzęgła między pierwszym biegiem a drugim. Ciężko wykonać zmianę bez wyczuwalnego szarpnięcia.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Przy niskich temperaturach skrzynia zacina się na wrzuceniu jedynki (wyraźny opór). Problem znika, kiedy na dworze robi się cieplej. W serwisie nie widzą problemu w tej sytuacji.
~bart
Hatchback 5d 1.4 Twinport 75KM 55kW
Koleje pozytywne zaskoczenie. Może to kwestia egzemplarza, ale biegi chodzą lekko i precyzyjnie włączenie ze wstecznym (co nie jest oczywiste u opla).

Usterki Opel Corsa E

Opel Corsa E – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~PiotrekM
Hatchback 3d 1.4 Twinport 75KM 55kW
W pierwszym okresie użytkowania ciężko wchodził 2 bieg przy redukcji teraz wszystko się chyba "wyrobiło" i jest ok...