Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Półroczny użytkownik, 6 lat temu
Silnik 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Rok produkcji 2001
Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Jak na tak niski segment , duże wnętrze.
Silnik : wycieki oleju
Karoseria : w ciągu pół roku blacha przykorodowała
Z klasie samochodów ok za małe pieniądze, z malutkim silnikiem czyli do pojemności 1.0 to największy samochód. Nie dość że najdłuższy to jeszcze 5 osobowy. Jesli ktoś chce zapłacić najniższe OC, mieć przy tym największe autko z silnikiem 1.0 to polecam. A części tez tanie i każdy mechanik zna się na tym autku.
Jak na swoją pojemność bardzo dobrze pacuje. Nie można wymagać od takiego silniczka większej mocy, to tylko 1.0 bez turba. ale stara konstrukcja i działa i prosta w naprawach.
Praca skrzyni biegów poprawna, nie ma się do czego przyczepić.
No zawieszenie po prostu jest. Nie ma jakiejś szczególnej wygody szczególnie na 15 calowych alufelgach , tym bardziej jeśli jeździło się wcześniej na hydropneumatycznym zawieszeniu to jednak brakuje tutaj tego komfortu. Ale z czasem idzie do tego przywyknąć.
W przód widać dobrze, jedynie dość szerokie sa przy cofaniu słupki C w których sa zamontowane tylne lampy przez co mniej wprawnym osobom może się źle cofać, jednak mi to nie przeszkadza.
wszystko leży jak należy.
jak na taki samochodzik to przestrzeni dużo. Więcej miejsca z tyłu niż w oplu mokka. Co najlepsze na tylnym siedzeniu spokojnie może usiąść osoba która ma 1.80 cm wzrostu i nie będzie miała głowy w dachu. Przetestowane! Jedynie 3 dorosłych mężczyzn ma problem żeby się zmieścić bo wąsko jest. Ale dla 4 dorosyłych osób jak najbardziej.
No niestety jeśli jeździ się autem miejskim a wcześniej jeździło się segmentem D no to niestety wyciszenie pozostawia wiele do życzenia. No ale jednak to tylko miejski samochód.
W zasadzie u mnie spalanie wychodzi jak u producenta, a wcale nie zamulam samochodu. Alusy 15 przód opony 165 a tyl 205. Najmniejsze spalanie jakie mierzyłem wyszło to 4,7 na trasie w której czasem zjeżdżałem na miasteczka, na drodze z ograniczeniami 70 do 90 i jadąc równo z innmi samochodami. Co więcej muszę powiedzieć ze jechałem normalnie, nie starając sie jakos specjalnie jechać eko, po prostu równo z innymi autami. Sądze że bez problemu dałbym rade wykręcić o pół litra niższe spalanie jadąc wolniej i bez postojów. Średnio 5.5 max 6 litrów benzyny po okolicach i po miastach. Najwięcej w zimie z krótkimi odcinkami auto spaliło 7.5 litra benzyny. Super autko na miasto i do jazdy po okolicach, jedynie na autostradzie ciężko jechać bo brakuje 6 biegu. Duże obroty silnika przy 140 i bardzo głośno w środku. Ale nawet przy takich prędkościach spalanie nie przekracza 6 litrów. Maks jaki autko osiąga to 155 na godzinę na felgach 15 cali. Samochodem w ciągu pół roku zrobiłęm 10 tys km. Na razie jestem zadowolony.
Mało furory, małe pieniądze, małe koszty napraw, małe spalanie,
Jak w kazdym autku zawsze jakieś mankamenty się pokażą z czasem.
brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 ECOTEC 58KM 43kW [l/100km]