Ocena kierowcy - Opel Grandland/Grandland X SUV

Jurek, 4 lata temu
Silnik 1.6 Turbo 180KM 133kW
Rok produkcji 2019
Opel Grandland/Grandland X SUV 1.6 Turbo 180KM 133kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Skuteczne są.
Zawieszenie : Trzyma się drogi.
Moje wrażenie jako samochód pozytywne, świetnie się prowadzi, widoczność dzięki dużym bocznym lusterkom rewelacyjna. Pozostałe elementy silnik, karoseria i naprawy za wcześnie na rzetelną opinię. Niepokój budzi tylko filtr cząsteczek stałych GPF a poziom oleju w silniku, a co za tym idzie silnik jak całość, w dłuższym okresie użytkowania, zobaczymy. Silnik jest czterocylindrowy a czasami mam wrażenie że pracują trzy cylindry.
Awarii nie ma ale nie ma powodów do euforii. Problem dla współczesnych silników jest osprzęt i elektronika. Przyspiesza bardzo dobrze. Co można powiedzieć po trzech tysiącach km?
Czuć że pracuje, generalnie Ok.
Dla mnie bardzo dobry, świetne trzymanie przy dużych prędkościach i na krętych drogach, ja nie mam problemów.
Po tym okresie nie mam się do czego przyczepić.
Na trasie widzę wszystko, mam to co chcę pod pełną kontrolą. Dzięki bocznym lusterkom jazda do tyłu również bez problemu.
Mam fotele z atestem "Opel" warte swojej ceny, i pełny pakiet ustawień elektrycznych, nie mam powodów żeby narzekać.
Spełnia swoje oczekiwanie, mam automatyczną wentylację.
Wsiadanie i jazda nie powoduje zmęczenia i zakłopotania że znalazłem się w beczce lub torpedzie, Ok.
Przebywanie i jazda w tym samochodzie nie powoduje u mnie bólu głowy i nie jestem zmęczony jak z niego wysiadam.
O to jest pytanie na które odpowiedź da mi czas i przejechane kilometry.
Zawsze mogłoby być lepiej.
Z optymizmem patrzę w przyszłość. Nie było awarii.
Nie było usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Turbo 180KM 133kW [l/100km]