Lista ocen Opel Insignia II (47) - Karoseria

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz
Sports Tourer 1.5 Turbo 165KM 121kW
Jeśli chodzi o stylistykę to, mimo że nad gustami się nie dyskutuje, poprzedniczka była autem bardziej eleganckim. Rozwiązanie pasa tylnego z listwami wkręzającymi się w lampy tylne trąci dalekim wschodem - Insignia I miąła jeden z piękniejszych tyłów wśród aut kombi w ogole. Szkoda tego. Nowa Insignia jest za to zdecydowanie bardziej praktyczna. Ma znacznie wiecej miejsca na tylnej kanapie (i na nogi i na wysokości głowy) oraz więszy...
~foreks
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Ładne auto, ale lakier z kisielu. Raz dotknąć słupek drzwiami i do żywej białej blachy ślad (taki mam parking). Kilka dni zostawić owady po trasie - przebarwienia do polerki mechanicznej, ale ile razy można plerować? Ta cała niemiecka ekologia dziś to niszczy środowisko dużo bardziej bo auto po roku nadaje sie do wymiany, co zresztą branża wmawia nam przez lansowanie najmu - pewnie wtedy produkcja nowych aut nie niszczy środowiska.. Update...
~UTK2011
Grand Sport 2.0 Turbo 260KM 191kW
Lakier oczywiście ekologiczny jak w każdym nowym aucie rysuje się od samego patrzenia. Oczywiście po zakupie nawoskowałem jednym z lepszych twardych wosków, ale i tak, są widoczne rysy staram się myć tylko bezdotykowo, ale czasem jak mróz na zewnątrz trzeba umyć w automatycznej mimo że najlepszy program i szczotki tylko piankowe to rysy powstają. Niestety to już nie te same lakiery co kiedyś.
~Przemysław
Sports Tourer Facelifting 2.0 Diesel 174KM 128kW
Otrzymałem auto z błędami montażowymi (nie dokręcona lampa tylna, źle zainstalowana zaślepka przy lusterku wewnętrznym), licznymi mankamentami blacharsko-lakierniczymi, których przez wosk przy odbiorze nie dostrzegłem. Np. głęboka rysa w podkładzie pod lakierem na drzwiach kierowcy, błędy w lakierze na dachu, krzywizna (wypukłość) na daszku klapy (drzwi tylnych) etc.
~Kolorowy plastuś
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Dla mnie stylistycznie super. Mam wersję Elite + kilka opcji extra, więc razem z reflektorami Iedowymi Intellilux i przyciemnianymi szybami, chromami i kolorem rouge brown robi wrażenie. Lakier o tyle ciekawy, że w zależności od pory dnia i słońca zmienia się od ciemnego bordowego po głęboki brąz. A przy okazji nie jest biały lub czarny jak 70% samochodów.
~Cochise
Country Tourer 2.0 CDTI 210KM 154kW
długa i pakowna. Nawet skośna tylna szyba nie przeszkadza przy przewożeniu szafy. Bagażnik bardzo pakowny. Dzięki regularnemu kształtowi i płaskiej podłodze o wiele bardziej pakowny niż np. Superb i to mimo tego że ma 100l mniej. Zapakowane 800kg (!) kostki brukowej, powolna jazda i nawet nie dobijało amortyzatorów
~Agassi
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
Ładna sylwetka i wygląd. Lakier, szczególnie w ciemnych kolorach bardzo podatny na zarysowania. Opel nie przewidział niestety opcji automatycznego zamykania klapy bagażnika w wersji Grand Sport i to chyba jeden z najbardziej przeszkadzających mankamentów - trzeba dużej siły aby skutecznie trzasnąć klapą!
~maku
Grand Sport 1.6 Turbo 200KM 147kW
Kwestia gustu, ale w tej klasie trudno znaleźć coś ładniejszego i bardziej drapieżnego ;) Na delikatny minus, że czarne plastiki koło szyb bocznych dość szybko łapią mikrorysy od mycia szczotką, nawet dość delikatnego.
~MichuB
Grand Sport 1.6 CDTI 136KM 100kW
bardzo miękki lakier, rysujący się od patrzenia. Karoseria jest cienka, kasztan spadający na słupek D wgniótł się o 5mm i nie wrócił do stanu pierwotnego. Podobne wgniotki na dachu i na klapie bagażnika

Usterki Opel Insignia II

Opel Insignia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Waldi
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
Mam 3 warstwowy lakier biały i jest ok. Nic nie piszczy I nie trzeszczą. Jedynie słabo wygłuszone nadkola co przy większych prędkościach da się usłyszeć w kabinie. Nie ma tragedii ale trochę słychać koła.