Ocena kierowcy - Opel Insignia II Sports Tourer Facelifting

Przemysław, 2 lata temu
Silnik 2.0 Diesel 174KM 128kW
Rok produkcji 2021
Opel Insignia II Sports Tourer Facelifting 2.0 Diesel 174KM 128kW od 2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogólny wygląd, ale tylko jeśli chodzi o design, wizerunek z daleka, bo wykonanie jest tragiczne
Układ elektryczny : To żyje w tym aucie swoim życiem. Wątpię, by serwis nad tym panował. Mi tylko wykasowano błędy i tyle.
Nie kupiłbym więcej. Obraz upadku europejskiej motoryzacji.
Co mogę powiedzieć, jeśli w nowym aucie już kilkakrotnie świeciła mi kontrolka silnika, a wraz z nią odłączone zostały również inne ważne układy, w tym takie które odpowiadają za bezpieczeństwo?
Szarpie. W trybie normalnym przy jeździe pod górę zbyt późno redukuje, co prowadzi do poszarpywania. Zdarzyło się, że w trakcie wyświetlania awarii (kontrolka silnika/ nowe auto z marca 2021) skrzynia kopała przy zmianie P-R, N-R, N-D
Generalnie wygodny, dobrze leży na szosie, ale jak go mam pozytywnie ocenić, skoro przy zmianach nastawów aktywnego zawieszenia 2x podczas jazdy samochód mi odłączył wspomaganie układu kierowniczego? Ledwie się bezpiecznie zatrzymałem zatrzymałem.
Otrzymałem auto z błędami montażowymi (nie dokręcona lampa tylna, źle zainstalowana zaślepka przy lusterku wewnętrznym), licznymi mankamentami blacharsko-lakierniczymi, których przez wosk przy odbiorze nie dostrzegłem. Np. głęboka rysa w podkładzie pod lakierem na drzwiach kierowcy, błędy w lakierze na dachu, krzywizna (wypukłość) na daszku klapy (drzwi tylnych) etc.
Nadmuch w siedzeniach bardzo słaby.
Tak opływowy jak myśliwiec samochód powinien być cichszy, ale nie jest źle.
Tragedia. Żałuję tej decyzji - łajno źle poskładane za katalogowe 212.000 zł
Mam przebieg 2500 km, a już 2x byłem w serwisie. Lista błędów, które zczytano to 5 kartek formatu a4, z czego 3 dotyczyły braku komunikacji z systemami bezpieczeństwa, jak wspomaganie, pasy, wykrywanie kolizji, ESP itd
Jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Diesel 174KM 128kW [l/100km]