Lista ocen Opel Insignia II Sports Tourer (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~foreks
Sports Tourer 1.6 CDTI 136KM 100kW
Automat 6b, normalny. Brakuje trybu sport, czegoś takiego, ale nie myślę w ogóle, że mam skrzynię biegów, bo chodzi bdb. Auto nowe, to nie gubi biegów, ale miałem już taką przekładnię - przy 100k km zobaczymy, czy nie psuje się. Poprzednia ta sama przy 70k km już gubiła się. Update 60k km: skrzynia już przeciąga na niskich biegach.
~Janusz
Sports Tourer 1.5 Turbo 165KM 121kW
Czytałem że sa kłopoty z precyzją działania skrzyni biegów. Ja tego nie zauwazyłem. może drogi zmiany biegów mogłby być nieco krótsze, a gałka nieco bardziej poręczna (mniejsza) i chodzić z nieco mniejszym oporem ale ogólnie jest ok. Skrzynia jest dobrze zestopniowana i pozwala wykorzystać dość potencjał silnika co niekoniecnzie musiało się udać.
~Piotrek
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Nie jest to jakość DSG czy PowerShift, ale nie jest to też najwolniejsza skrzynia na rynku. Szczególnie że porównuję ją do 2 sprzęgłówek. Bywa że przy starcie od 0 km/h potrzebuje chwilę czasu aby "zapiąć" bieg. Jeśli używamy łopatek, poza wolniejszym czasem zmiany biegu niż w DSG czy PowerShift, nie ma się czego przyczepić.
~41hz
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Odrobinę szarpie jeśli się nie da przed ruszeniem 30 sekund na rozprowadzenie oleju. Ale po wypracowaniu rutyny - silnik odpalam od razu po wejściu do auta, rozkładanie lusterek, wyłączenie trybu start-stop, zapięcie pasa, wrzucenie telefonu do uchwytu - już mi się to nie zdarza.
~Michał
Sports Tourer 1.5 Turbo 165KM 121kW
Wolna, klasyczna konstrukcja. Bardzo brakuje trybu sport. Często gubi się przy dynamicznej jeździe i wtedy też zdąży jej się szarpnąć. Przy spokojniej jeździe jej działanie jest niezauważalne i za to plus. Do emeryckiej jazdy ok, do dynamicznej tragedia.
~River
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
8 stopniowy automat działa bez zastrzeżeń miałem okazje pojeździć tez po wysokich górach W każdych warunkach jest na wielki plus, do starego 6 stopniowego nie ma porównania
~Marek Słowik
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Klasyka. Działa tak jak powinien działać automat. Nie szarpie, odpowiednio szybko zmienia biegi. Ta wersja skrzyni biegów stosowana jest również w BMW seri 2 oraz w volvo.
~Maciej
Sports Tourer 1.5 Turbo 165KM 121kW
Dziwna, przy delikatnej jeździe ospała i przeciągająca biegi delikatnie, przy bardziej agresywnej jeździe robi się naprawdę szybką. Biegi dobiera precyzyjnie.
~Łukasz
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Szybki automat AT8. Mam przy kierownicy manetki do zmiany biegów, ale są zbędne. Skrzynia naprawdę jest szybka. Polecam.
~Jedrol
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
Raz mi sie zdarzylo, że pierwszy bieg nie chciał wejść na światłach, po ponownym wciśnięciu sprzęgła wszystko poszło.
Opel Insignia II Sports Tourer