Lista ocen Opel Meriva I (189) - Widoczność

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JCVD
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Siedzi się wysoko więc widoczność do przodu jest wzorowa, lusterka w porządku, duża tylna szyba też na plus. Ogólnie byłoby bardzo dobrze, gdyby nie jedna poważna i w sumie bardzo niebezpieczna cecha tego auta - prawie zerowa widoczność w lewo przez słupek A. Zdarzyło mi się kilka razy, niemal do samego końca, nie widzieć przechodnia z lewej strony, który przemierzał drogę w poprzek i konieczne było stawanie dęba i liczenie na swój refleks....
~pitro14@poczta.onet.pl
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jeśli chodzi o jazdę w trasie, pole widzenia przez przednią szybę jest naprawdę spore. Pozycja za kierownicą daje naprawdę dużą widoczność. Pasażerowie z tyłu również mogą oglądać trasę podczas podróży, dzięki nieco wyżej położonej tylnej kanapie. Jazda po mieście jest juz troche bardziej uciążliwa. Widczność ogranicza trochę przedni słupek i podczas parkowania z początku jest to troche uciążliwe. Zobaczymy, być może jest to również kwestia...
~MaRCin
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Świetna widoczność na wprost za sprawą dużej i odpowiednio pochylonej szyby oraz naprzeciw siebie pracujących wycieraczek co podczas opadów daje niemal 100% pole oczyszczenia szyby. Niestety małe szybki za słupkiem A w wydatny sposób ograniczają widoczność, czasem w tym stworzonym przez nie martwym polu możemy nie dostrzec np pieszego. Sytuacja ta jest tym gorsza im kierujący jest wyższy i ma dalej odsunięty fotel.
~Włade-(ede)k
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Zła do przodu i na boki czyli odwrotnie niż w każdym innym aucie a znakomita do tyłu, przeszkadzają szerokie słupki trzeba non stop się wychylać aby nie rozjechać pieszego który idzie z lewej strony a mi osobiście przeszkadzało lusterko wsteczne w zasadzie na prawo miałem widoczność ograniczoną bo jest umieszczone za nisko na wysokości oczu a nie przy samym suficie. W zasadzie powinienem dać za widoczność :źle
~stefanbyd
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Do tyłu super / z czujnikami super,super/, do przodu ... wysoka osoba jak ja bez problemu intuicyjnie ogarnia, niższa osoba jak córa - zauważyłem że lekko unosiła się aby ogarnąć dystans. Na boki - wiadomo że gorzej niż w kompakcie jednak obiektywnie w klasie podobnych pudełek / a miałem space stara, carensa i modusa / podobnie - trzeba uważać na lewy słupek przy lewoskrętach i przejściach dla pieszych!
~merivoman
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Tu zdania nie zmienię słupki z przodu to porażka w zakrętach należy wychylać się albo do przodu albo w bok żeby popatrzeć przez boczną szybę czy nikt czasem nie przechodzi przez pasy. Do przodu ok szyba jest dużych rozmiarów więc wszystko widać również do tyłu jest względnie. U mnie jazdę do tyłu ułatwiają fabryczne czujniki cofania.
~Użytkowanik Opla
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Widoczność dobra, niestety (jak w większości aut) lewy słupek obok kierowcy baardzo przeszkadza, na większych łukach w lewo trzeba się wychylić aby coś zobaczyć. Ale poza tym duże lusterka boczne duża szyba z tyłu i równie duża szyba z przodu pozwalają na baardzo dobrą widoczność przy jeździe i parkowaniu. Tylko ten nieszczęsny słupek.
~Pither33
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Dzięki wysokiej pozycji widoczność na boki jest doskonała. Z przodu faktycznie przeszkadzają nieco słupki nr 1, zwłaszcza ten lewy, za którym może schować się cała grupa pieszych na przejściu. Jednak jest to tylko kwestia przyzwyczajenia. Wystarczy w wątpliwej sytuacji trochę pochylić się do przodu i jest naprawdę OK. Świetne duże lusterka.
~Jan
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Tyle się naczytałem o tych nieszczęsnych bocznych słupkach. Uważam to za przesadę. Jechałem Modusem i jest znacznie gorzej. A czy ktoś zna samochód bez bocznych słupków? Jak na mini wana to uważam widoczność ok. Nie dałem oceny 5 ponieważ widoczność w żadnym samochodzie nie jest doskonała. Doskonałą widoczność można mieć jeżdżąc bryczką.
~MHK
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Podstawowy problem to martwe punkty, które podobno zminimalizowano poprzez trójkątne szybki w słupkach – tak twierdzi Opel – praktyka pokazuje jednak zupełnie coś innego. Wielokrotnie zdarzyło mi się prz lewoskręcie nie zauważyc pieszego, gdyż zasłoniły go słupki – dobrze że jest ABS, bo pewnie miałbym paru na sumieniu.