Lista ocen Opel Meriva I (151) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 153 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stefanbyd
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
No cicho nie jest, słychać silnik choć ten 1.6 całkiem przyjemny, słychać opony ale miałem duże i szerokie. Powyżej 120 już słychać niewiele bo wiatr litościwie zgłusza wszystko! Elektryczne wspomaganie z racji tego że nie w komorze silnika a praktycznie na kolanach słychać zawsze i zawsze ma coś do przekazania! Podobne Space star a na pewno Carens były o wiele cichsze, Modus jednak nie!
~VoytasJr
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Hmm..na poczatku nie zwracalem uwagi na wyciszenie..do czasu,az moj kolega zwrocil mi uwage,ze ten silnik "chodzi" jak traktor:/..faktycznie jest baardzo glosny.., trzeszczy "budka suflera" z ekranem na desce..oraz roleta w bagazniku (slychac ja na kazdej nierownosci:/)
~MaRCin
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Powyżej 110 km/h robi się głośnio za sprawą wysokiej bryły nadwozia z dość masywnymi lusterkami zewnœtrznymi i oponami o szerokości 185 cm. Dodatkowo silnik wyposażony w 5 biegową skrzynię przy 120 km/h ma aż ~3250 obrotów na minutę
~Paweł -Milicz
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
niestety i to jest chyba największy minus i błąd tego samochodu,poprostu auto jest głośne w środku,przy 100km/h nie powinno być go słychać a tym czasem mam nieraz wrażenie że na zewnątrz jest cichszy niż w środku ,PORAŻKA !!!
~merivoman
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Do 100 panuje całkowity spokój i cisza ale nawet przy większych prędkościach jest ok tak jak wcześniej pisałem 160 da się jechać. U mnie radio pod głośnia się automatycznie wraz ze wzrostem prędkości więc jest ok.
~Pither33
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Jest OK. Sa może lepiej wyciszone auta, ale w Merivie hałas silnika i \"wiatru\" nie przeszkadza. Plastiki nie trzeszczą, tylna półka nie hałasuje, zawieszenie nie dudni i nie \"dobija\" na wybojach. Jest za to radio z MP3.
~Andrzej
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Silnik kręcony pod 4,5 tys/obr na autostradach - dało się rozmawiać, całkiem nieźle - na wolnych obrotach silnik z wewnątrz nie słyszalny - dobrze ze jest obrotomierz - można sprawdzić czy auto nie zgasło ;)
~MZ
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Znacznie lepiej niż w autach miejskich, silnika nie trzeba kręcić wysoko, dlatego nie ma co narzekać na poziom hałasu. Powyżej 130km/h jest hałaśliwie ze względu na duży opór czołowy auta.
~Użytkowanik Opla
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Mam diesla i chodzi bardzo cicho. Nie ważne od prędkości ja silnika nie słyszę:) tzn oczywiście jest taki delikatny pomruk dieselka ale to normalka, Fabia i Escort chodzą o wiele głośniej.
Dziennik kosztów dla Opel Meriva I
8,7
9,4
~Marek Zawadzki e-mail: m.zawadzki1@wp.pl
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Do 3 tys.obrotów jest bardzo cicho,później trochę głośniej co wiąże się również z szybszą jazdą,oporami powietrza toczeniem się kół itd. Ale ogólnie nie jest źle w tej klasie samochodu.