Ocena kierowcy - Opel Meriva I

tasak, 15 lat temu
Silnik 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Opel Meriva I 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Doskonałe auto dla szukających połączenia dużej ilości miejsca w środku, przy rozmiarach pozwalających łatwo zaparkować w mieście. Przy tej pojemności autko ma 90 koników, czyli tyle samo co tańsza Astra a jest lżejsze. Auto ogólnie budzi sympatię oglądających. Podoba się wszystkim. Dla mnie najważniejsze było pierwsze wrażenie przy jeździe, gdyż poprzednio jeździłem 7 lat inną marką. Od razu poczułem się jak u siebie i tylko musiałem przyzwyczaić się do innego sposoby wrzucania biegu wstecz. Doskonałe auto dla szukających połączenia auta miejskiego z bardzo dużą ilością miejsca oraz autem na wypady wakacyjne. Ja takiego auta szukałem i dlatego jestem na TAK. Zdecydowanie więcej miejsca niż w Corsie, Punto, Clio, Fieście.
Dobry silnik dla tych, których interesuje mniejsze zużycie paliwa, wygodna jazda oraz możliwość przyzwoitego przysieszenia na trasie.
Trzeba mieć koniecznie klimatyzację. Szyby są duże i szybko zaparowują, ale klima rozwiązuje problem.
Miejsca jest naprawdę bardzo dużo. Bagażnik bardzo duży z możliwością przesuwania foteli tylnych. Genialnie przy aucie takiej wielkości.
Silnik po przekroczeniu 120 km/godz trochę za głośny. I znowu kłania się klima, Wtedy nie musimy otwierać okien i słuchać za głośnego silnika po przekroczeniu tej szybkości.
Silnik jest wrażliwy na tzw. "ciężką nogę". W mieście pali około 8 do 8,5 z włączoną klimą. Na trasie jeżeli jedziemy około 100 km/godz potrafi spalić 6.5. Na autostradzie jadąc pomiędzy 140 a 160 km/godz około 8 litrów
Samochód mógłby być trochę tańszy, ale Opel ogólnie stosuje czasami dziwną politykę cenową, gdzie zarówno Astrę, Corsę i Merivę kupujemy za podobne kwoty. Tu przydaje się salon, który pozwala negocjować ceny.
Detale są dopracowane.

Usterki Opel Meriva I