Ocena kierowcy - Opel Meriva I

adamr91, 12 lat temu
Silnik 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Opel Meriva I 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Całe auto mnie naprawdę miło zaskoczyło. Jeśli już mam być konkretny to najbardziej zaskoczyła mnie pojemność i przestronność wnętrza.
Auto nie dość, że prezentuje się świetnie, to w dodatku jest naprawdę bardzo fajne i miłe dla oka. Jak na rzekomo mały samochód posiada naprawdę duży bagażnik z dodatkowymi dolnymi półeczkami i uchwytami podtrzymującymi bagaż. Samochód spala bardzo mało. Ma może nie stworzony do wyścigów silnik, lecz Mery jest bardzo zwinna i naprawdę mało pali, co w dzisiejszych czasach jest to najważniejsze! W dodatku ma bardzo tanie części, istnieje wiele części zamiennych na rynku. Karoseria nie rdzewieje, metalik świetnie się prezentuje. Siedzenia są średnio wygodne, lecz dobrze w miarę trzymają na zakrętach. Ogólnie dobra widoczność, lecz mogłoby być lepiej jeśli chodzi o boczne przednie słupki. Narazie brak jakichkolwiek usterek. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych samochód tej marki (wysokie miejsce w niemieckim TUV), więc myślę że nie będzie problemów z usterkami (odpukać :) ). Jeśli ktoś potrzebuje rady/ doradztwa w kupnie lub nie może się zdecydować na ten model z miłą chęcią pomogę :) adamrubacha@gmail.com :)
Silnik działa bardzo dobrze, nie dławi go. Do tej pory zero awarii. Nie \"pożera\" mi oleju. Elastyczność przy 75 km może nie poraża ale osobiście uważam, że samochód jest zwinny i po przekroczeniu 2000 obr/min i po załączeniu turbiny można śmiało przycisnąć i wyprzedzać.
Intuicyjne zmiany biegów. Nie ma problemów z jakimiś problemami z wrzuceniem biegów. Wszystko działa tak jak powinno.
Bardzo dobry układ jezdny. Samochód dobrze wchodzi w zakręty i ma czujny i świetnie zespolony z kierownicą układ jezdny. Naprawdę dobrze się prowadzi ten samochód. W dodatku ma system ASR, dzięki czemu parkowanie w mieście to dosłownie bajka.
Dałby note 5.0, lecz niestety te przednie słupki w opelku dają troszkę w kość przy skręcaniu na skrzyżowaniu albo przy pokonywaniu zakrętów. Lecz z tego co zauważyłem to praktycznie jest to zmora chyba wszystkich samochodów typu minivan/van.
Bardzo dobrej jakości wykończenia i materiały. Wszystko na swoim miejscu, po krótkim czasie można spokojnie zapamiętać gdzie co jest. Plastiki rzadko trzeszczą lub strzelają.
Bardzo dobra wentylacja. Przy ujemnych temperaturach można mieć cieplutko w samochodzie po dosłownie kilku minutach (mówię o dość ciepłej temperaturze). Z kolei jeśli chodzi o klimatyzację to nie potrzeba wiele czasu aby móc się cieszyć zimną temperaturą w piekielnie upalne dni :)
I tutaj jestem naprawdę mile zaskoczony ! Samochód jest dość małych rozmiarów, lecz według mnie miejsca w nim po prostu nigdy nie zabraknie! Osobiście jestem dość dużym mężczyzną (187 cm/ 98kg), lecz nawet mi siedząc z osobą z boku o podobnych rozmiarach co, jest wygodnie i bez zbędnej ciasnoty. Z tyłu jest dużo miejsca na nogi oraz nad głową, z racji tego że samochód jest wysoki. Trzem osobom na pewno będzie się dobrze podróżowało w tym samochodzie.
Mogłoby być lepiej, lecz myślę że dużą rolę odgrywa tutaj mój silnik diesla, w wersjach z silnikami benzynowymi na pewno wnętrze jest cichsze.
Części jak to w ople-bardzo tanie. Dużo zamienników na rynku, w dodatku meriva to praktycznie Corsa, więc jest naprawdę dużo części, również na rynku wtórnym i oczywiście są tanie, a to w dzisiejszych czasach jest najważniejsze. Zużycie paliwa jest rewelacyjne, w mieście czy też na trasie, Mery będzie zawsze miała małe spalanie. Ceny przeglądów/napraw nie są wygórowane, jak to w przypadku aut niemieckich :)
Świetny stosunek jakości do ceny. Samochód jest dość tani w zakupie i bardzo tani w eksploatacji. Jakość na dość wysokim poziomie.
Brak jakichkolwiek usterek.
Brak usterek, przynajmniej narazie i oby tak dalej :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]

5,1