Lista ocen Opel Mokka SUV (44) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~Jacek Guzowski
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
1.5 roku temu kupilem Mokke 2013 1.4 turbo . Przebieg 100tys. Przejechalem nim 39k km. Od zakupu sypie się wszystko co może, prakrycznie co miesiąc coś nowego. Najpierw regeneracja przednim reflektorów bo się nie poziomowały -3tyś zł . Potem rozleciały się hamulce tylne -1tys zł. Popękały przednie sprężyny - 1tyś . Poszła cewka zapłonowa - wymiana ze swiecami 800 zł. Pękniete złącza węży chłodzenia od zbiornika przelewowego wraz ze...
~Jacek Guzowski
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
~Adam Z
Opel Mokka II
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
W mieście pali od 8-10 litrów - tragedia, nijak ma się to do deklaracji OPLA, udawana ekologia. Mam auto 4,7L, pali 20 w mieście ale to jest 4x pojemność opla i 2x jego ciężar. Na trasie jest już lepiej jak się nie szaleje, ale już bliżej deklaracji producenta. Pierwszy przegląd gdzie oprócz wymiany oleju, nic się nie dzieje 800zł + 450zł dodatkowo płatna wymiana filtra kabinowego z odgrzybianiem klim ale BEZ UZUPEŁNIENIA CZYNNIKA !!!! No...
~Marek
SUV 1.7 CDTI ECOTEC 130KM 96kW
Spalanie ok. Przesiadłem się z Audi A4 1,8 w benzynie więc różnica kolosalna. Na trasie idzie wg wskazań komputera zejść do 4 litrów ( do 120 km/h). Na krótkich odcinkach małe miasteczko podchodzi do 7 litrów. Średnio komputer pokazał mi po pierwszych 1700 kilometrach 5,1 ON . O cenach nie napiszę bo za krótko go mam
~jan m
Opel Mokka SUV
X 1.4 Turbo Ecotec 140KM 103kW
Same koszty utrzymania nie wliczajac w to paliwa sa niskie praktycznie jedziesz tylko, jak do tego doliczymy paliwo i jazde w dzien w dzien tym samochodem w 4 osoby lub 5 koszta sa spore, silnik zjada duzo benzyny, Samo utrzymania auta jak na razie nie dolozylem.
~dzbanek
SUV 1.4 Turbo LPGTEC 140KM 103kW
Fabryczna instalacja gazowa jest rewelacyjna, w ogóle nie czuć czy jadę na gazie czy na benzynie. Zużycie gazu średnio 1,5-2 wyższe niż benzyny. Na autostradzie przy prędkości 140-160km/h spalanie spokojnie dochodzi do 13-14 litrów gazu, przy 180km/h i 18l pochłonie.
~greg
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Przejechanie 1000km staram się traktować pedały gazu delikatnie. Samochód jednak sporo pali. Opony letnie. Wolnossacy silnik przy tej masie pojazdu powinien być mocniejszy. Odczuwalny brak 6 biegu. Komfort jazdy jednak super.
~Marlon Brando
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Obawiam się, że przy ciężkiej nodze mogą być wysokie. 1450kg waży to maleństwo. Rekompensatą jest komputer, który w połowie swoich funkcji poświęcony jest ekonomicznej jeździe i informowaniu kierowcy o zbyt dużej swawoli.
~B.Glodek
SUV 1.6 ecoFLEX 115KM 85kW
Dziś mija równo dwa miesiące od kiedy wyjechałem Mokką z salonu. Stukneło jej 7600 kilometrów i spalanie unormowało się na poziomie 8,4 litra z czego większość bo około 6000 km zrobiłem w zakorkowanej Stolicy.
Dziennik kosztów dla Opel Mokka SUV
8,3
~Jakoob
Opel Mokka II
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Pojazd się nie psuł mimo silnika o bardzo złej opinii, ale spalanie to zupełne nieporozumienie. Przy jeździe na trasie i średniej prędkości rzędu 90-110 km/h pojazd spala około 8 litrów benzyny na 100 km.
Opel Mokka SUV