Lista ocen Opel Mokka SUV (42) - Skrzynia biegów

~ankla
SUV 1.4 Turbo ECOTEC 140KM 103kW
Genialnie spasowana skrzynia biegów - wchodzi jak po maśle, 140 KM mocy jak na takie auto w sam raz , może jeszcze z 10 by się przydało, ale to nie BMW.Napęd na 4 koła przypuszczam, że da się ocenić dopiero w zimie. Niestety przy wysokich obrotach i szybkiej jeżdzie powyżej 120 km/ godz.ujawnia się nie najlepsze wyciszenie samochodu - szkoda, bo to trochę przeszkadza, chociaż kiedy 120 km/godz.osiągnąłem w testowanej KII SPORTAGE , to to...
~Jakoob
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
Działa nie najgorzej, biegi zmienia płynnie i we właściwym momencie jednakże przy delikatnym zatrzymywaniu pojazdu i odpuszczaniu hamulca pod koniec hamowania, samochód potrafi dosyć mocno próbować ruszać dalej. W innych pojazdach z automatyczną skrzynią biegów takiego problemu nie miałem nigdy.
~Janek
X 1.4 Turbo Ecotec LPGTEC 140KM 103kW
Zdecydowanie zbyt długie przełożenia, szczególnie IV oraz V biegu. Sześciobiegowa skrzynia przy tak słabym silniku nie jest moim zdaniem potrzebna, lepiej było dać piątkę o lepiej dobranych przełożeniach. Pracuje miękko i w miarę precyzyjnie nic nie haczy, to jak chodzi o zalety. Całościowo przeciętność.
~Adam Z
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
nie mam zastrzeżeń, w moim egz działa poprawnie. OPEL nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, co wydaje mi się dość dziwne i może prowadzić do nieszczęścia. To nie pierwszy mój autamat i wymiana oleju w skrzyni to podstawa, by była sprawna.
~jan m
Opel Mokka SUV
X 1.4 Turbo Ecotec 140KM 103kW
Skrzynia biegów chodzi prosto, 6 biegów w tak małym silniku robi robotę. Fajne umiejscowiony przycisk do wstecznego biegu, dzieki temu niema możliwości by przez przypadek wskoczył na R podczas jazdy
~peter_pan
SUV 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Bez większych problemów. Niezrozumiały jest brak 6. biegu w dzisiejszych, ekologicznych (?) czasach. Zwłaszcza, że posiada system start&stop - chętnie bym zamienił. Parę razy "zahaczyła".
~Łukasz
SUV 1.2 Turbo 130KM 96kW
ta skrzynia jest jakaś dziwna, dziwnie mi się nią jezdzi, już się przyzwyczaiłem ale na począrtku było średnio,zbyt wcześnie zmienia biegi, jest trochę zamulona
~michał
X 1.4 Turbo Ecotec 140KM 103kW
Najgorsza automatyczna skrzynia biegów z jaką miałem do tej pory dotyczenia. Skrzynia wolno reaguje na pedał gazu, do tego strasznie wyje.
~areq
X 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Moment obrotowy w tym aucie powoduje,że stale trzeba drążkiem machać...ale jest na tyle elastyczna z kolei,że się da na piątce jechać 40-50km/h
~Tomek
X 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Nic na siłe. Biegi same wchodzą wystarczy inicjować zmianę. Trochę słabo z 1ki na 2kę. Wchodzi mało precyzyjnie. Zdecydowanie brakuje 6 tki poza miastem.
Opel Mokka SUV