Ocena kierowcy - Opel Omega A Kombi

vilq87, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Opel Omega A Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To auto dosłownie płynie po drodze. Jest na tyle komfortowe ze wyłapuje większość nierówności a jednocześnie bardzo dobrze trzyma sie drogi! Coś wspaniałego
Silnik : Rozrusznik. Od razu polecam wymiane najlepiej na nowy.
Układ hamulcowy : Czesto zawiesza mi sie komputer ABS.
Inne : Układ wydechowy najlepiej wymienic od razu po zakupie bo bedzie dokuczal!!
Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Autko jak na swój wiek przyprawia czasem o drobne problemu ale taki urok. Poza tym jak ma sie takie auto to aż miło od czasu do czasu przy nim coś pogrzebać, w zamian na pewno się nam odwdzięczy. Dobrze się prowadzi. Polecam dla osób które lubią przestronne autka.
Czasem jakieś drobne usterki ale mało poważne. Kultura pracy jest przyzwoita. Osobiście polecam jednak silniki benzynowe. Dużo się oczytałem przed zakupem że silniki Diesla są dość awaryjne i nie za bardzo ekonomiczne. Benzyny sa też o wiele cichsze no i można bardziej poszaleć.
Jak na ten rocznik nie gubi płynu, nie jest zjechana, biegi dobrze wchodzą i nie wyrzucają.
Może to wina drążków albo końcówek ale czasami powyżej 110km/h lekko nosi autem. Wyczuwalne ciągnięcia na kierownicy. Ale ogólnie to dobrze
Widoczność jest bardzo dobra. Nic dodać nic ująć. Chociaż jeździłem autami z troche lepszą widocznością :P
Wersja kombi daje naprawde dużo możliwości.
Wentylacja jak i ogrzewanie w moim przypadku nie budzi zastrzeżeń. Niestety brak zamknięcia wlotu powietrza do kabiny co czasem zmusza nas do wąchania różnych \"zapachów\" :P
W porównaniu do mojego poprzedniego auta Omega to istna 3-drzwiowa szafa! Pomimo takiego przebiegu i tylu lat nadal bardzo wygodna. Fotele i kanapa w welurze są idealne na dłuższe wypady.
Jak dla mnie OK o ile dba się o silnik, układ wydechowy i uszczelki. Nie można oczekiwać cudów ale i tak jest dobrze - najciszej jest w wersji z katalizatorem!!
Jak na tak duże auto jestem naprawdę zadowolony. Studiuję a mimo to spokojnie mogę sobie pozwolić na jazdę tym autem. Instalacja gazowa to bardzo dobre rozwiązanie przy obecnych cenach paliw. Części są dość tanie i dostępne a dużo rzeczy można robić samemu bez ingerencji mechaników.
Za Omege zapłaciłem 2000zł i było warto. Za tak małe pieniądze mam wygodne, komfortowe i rodzinne auto. Wiadomo że od czasu do czasu trzeba coś przy nim zrobić ale jest to bardzo wytrzymały samochód i raczej szybko go nie zmienię!
Z drobiazgów rzadko coś się psuje. Czasem przytnie się centralny, gdzieś przepali się żarówka, a to trzeba wymienic jakieś przewody czy kabelki. Ogolnie jest dobrze bo można takie naprawy zrobić we własnym garażu
Tutaj już ciutke gorzej. Ja nie odnotowałem ich dużo ale raz padł mi rozrusznik i auto poprostu odpalało jak miało humor. Jednego razu spaliły sie przewody wysokiego napięcia i to na trasie. Od czasu do czasu zacina sie jeszcze komputer ABS. Reszta ujdzie jeżeli sie dba o auto.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

10,4