Lista ocen Opel Signum (107) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Turbina na gwarancji,po gwarancji pompa wtryskowa ( w serwisie chciano 12000zł, naprawiona za 3500zł), wyłącznik Cim (wymieniony 2000zł, popsuty znowu 2 x lecz naprawiony przez elektronika),Spalone świece żarowe 2x,matowiejące reflektory przednie, wymienione amory + 3x łożyska amorów , zatarty tłoczek z tyłu , Rura turbiny pęknięta( tak zwany saksofon , pękło kolanka gumowe ale niemożna kupić osobno tylko komplet 680 zł ), tłumnik końcowy 1280...
~Śląsk
Hatchback 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Jak dbasz o silnik (wymiany oleju, płynów eksploatacyjnych) to samochód odwdzięcza Ci się niesamowitą kulturą pracy oraz bezawaryjnością. Opinie, że z silnikiem dzieją się same problemy są bezpodstawne :) Samochód oferujący dużo przestrzeni, dobre spalanie oraz niezłe przyśpieszenie i elastyczność :) Mój Signum ostatnio był na dużym przeglądzie w ASO serwisanci sprawdzili go pod każdym względem i byli w szoku bo nie mogli się do niczego...
~Śląsk
Hatchback 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
~fab-bud@o2.pl
Hatchback 2.2 DIRECT ECOTEC 155KM 114kW
Mam to auto dokładnie rok Na Angielskich blachach drobi sa dosc dobre w Uk wiec z zawieszeniem nie ma PROBLEMU ALE Wymieniłem juz cały układ wydechowy, 2 pary kluczyków, alternator, osłone tylna nad tłumikamu poprostu spbie spada.Auto jest kilku letnie a w ciagu roku usterki kosztowały mnie prawie 1500 funtów. W proównaniu do 16 letniej Hondy gdzie tylko zmieniasz olej i kloski chamulcowe i jezdzisz bez problemu.
~Bbc
Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Części przy poważnych usterkach (sprzęgło, dwu-masa, pompa wspomagania etc) to jakaś masakra. Wszyscy chwalą że to te same części co do Vectry C, ale głupie tarcze na przód to około 400pln za sztukę. Sprzęgło 1000-1300zł. Wiadomo że w porównaniu do BMW czy mercedesa jest ok, ale na pewno nie zachwalałbym tego auta pod kątem tanich części. Tanie części to ma Skoda, czy starsze wersje Opla.
~marczello9@wp.pl
Hatchback 2.2 DIRECT ECOTEC 155KM 114kW
Jeśli chodzi o poważne usterki to szkoda słów,podam tylko te które były najbardziej kosztowne.Zacznę od pompy paliwa która wysiadła po 100 tyś km.koszt 2500 zł,poziomowanie reflektorów koszt 750 zł,przełącznik kierunkowskazów,sonda lambda.Chcę zaznaczyć że jestem kierowcą który preferuje raczej spokojny styl jazdy,co by było przy ostrym stylu jazdy- strach pomyśleć.
~krzysztof 00447985649458
Hatchback 2.2 DIRECT ECOTEC 155KM 114kW
tlumik korozja zaraz po zakupie, lancuch rozrzadu wielki klopot polecam tylko wymiane w serwisie, dzwie zamykaja sie jak w ciagniku z przodu wstyd na parkingu jak sie nimi klapnie ludzie patrza co to duzy fiat, uklad jezdny lipa, a elektryka ma przedziwne choroby jak kolorofo szleje na disco wielki kolpot to auto chyba ze sie jest mechanikiem i elektrykiem
~Michał
Hatchback 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Ogólnie dobrze ale zawiodły uszczelki pod wtryskami, niby tanie bo 70zł, ale najgorsze to, że nikt nie mógł dojść do tego jak przyczyna. Zanim dowszli do tego straciłaem dużo czasu i pieniędzy. A jeszcze gorsze jes to, że objawiało się to tym , że jak temp spadła poniżej zera to nie chciał odpalić. Poza tym OK>
~bartek6594
Hatchback 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
Tutaj najsłabiej, ale tylko dlatego że handlarz nie zadbał o to auto po sprowadzeniu. Po wrzuceniu ok 1000 zł w wyeliminowanie usterek tj. oczyszczenie turbiny, wymiana filtra i oleju i kilka rys na lakierze samochód wygląda i jeżdzi super. Pozostał mi tylko problem z szumem w oponach.
~elektro464
Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Jak wspomniałem wyżej w moim egzemplarzu pękł wał korbowy jednak to rzadka usterka, słyszałem również o pękających głowicach, uszkodzeniach dwumasowego koła zamachowego, uszkodzeniach EGR i czujników w przepustnicy ale to raczej odosobnione przypadki