Lista ocen Opel Sintra (65) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bomba
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
W miescie nie podróżuje więc się nie wypowiem na temat spalanie ale za to w trasie minimum to 9l/100 km. Przy normalnej jeździe 120-130 km/h spala jakieś 10-11 l/100km. Gdy jeździmy powyzej 130 i dynamicznie wyprzedzam to potrafi spalić do 13 litrów. MOwa oczywiście o spalaniu LPG. Ceny napraw na normalnym poziomie. I co ważne napraw jest o wiele mniej. Kupiłem auto które juz najwidoczniej miało coś nie tak z silnikiem wczesniej wiec musiałem...
~sklep@drumcenter.pl
Minivan 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
Kupujac to auto nastawilem sie na zdecydowanie wieksze naklady na paliwo jak i gaz. Zostałem bardzo mile zaskoczony, gdyz autko jak na taka pojemnosc silnika i moc 210 KM jest oszczedne. Srednie spalanie benzyny na trasie przy jezdzie okolo 130 km/h wynosi 8,5 litra. W miesiec jest juz gorzej i okolo 11-12. Mam załozona instalacje sekwencyjna ktora niemalo kosztowala jednak oplacilo sie. Srednio na 100 km pali mi okolo 13,3 litra gazu w...
~Miki
Minivan 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
Narazie nie mialem powazniejszych usterek, ale jestem mile zaskoczony.Jak ktos chce naprawiac w serwisie to troche kosztuje, ale mozna taniej :) I tak i tak zawiodlem sie na serwisie Opla bo wykazali sie brakiem profesjonalizmu.Jezeli chodzi o spalanie to tu zdecydowanie przyda sie instalacja gazowa.Jak sie ma ciezka noge to Sintra potrafi troche spalic :) jazda na gazie prawie tak samo oplacalna jak dieslem a za to o niebo przyjemniejsza.
~paniGozdzikowa
Minivan 2.2 DTI 115KM 85kW
Tutaj niestety muszę sobie pozwolić na pewną uwagę pod adresem tego auta . Otóż jest to auto dosyć oszczędne , ale nie tak oszczędne jak się wydaje . Haczyk tkwi w tym że auto zawyża prędkość a przy okazji liczbę przebytych kilometrów . Jest to różnica bardzo duża w stosunku do tego co pokazuje np GPS . Podejrzewam że dotyczy to wszystkich egzemplarzy tego modelu . Dlatego trzeba wziąć sporą poprawkę na zużycie paliwa ! (min 10%)
~florekrs
Minivan 2.2 DTI 115KM 85kW
Jak na gabaryty dobrze. Spalanie po kompletnych regulacjach gazu wymianie sondy miasto 17 litrów LPG gdzie głównie stoję w korkach natomiast na trasie przy jeździe bardzo oszczędnej do 100 - 110 km/h spada do 10 litrów gazu. Auto zarówno jako rodzinne jak również firmowe do przewozu towaru do dwóch metrów o stosunkowo małej wadze. Wszechstronna rodzinna ciężarówka.
~VAN 97
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
Tu sprawa wygląda bajecznie !!! Jeśli ktoś twierdzi, że to auto dużo spala to kłamie, ma jkąś usterkę lub po prostu zajeżdżonego rzęcha. Znajomy posiada identyczną Sintrę ale na zwykłej instalaacji i spala mu ok 1-1,5 l gazu więcej i jest mniej dynamiczna. poniżej podaję spalanie mojej. Zazwyczaj przeliczam po zatankowaniu więc so to dane dość wiarygodne
~Dziadek
Minivan 2.2 i 16V 141KM 104kW
W mieście przy spokojnej jeździe 11/100 choć norma fabryczna mówi o 14l. Na trasie całkiem niźle 7,5/100. Przeglądy i naprawy wykonywane poza ASO na normalnym poziomie finansowym nie odstraszają. Dostęp do części zamiennych bez problemu a ceny na umiarkowanym poziomie nie odbiegają od innych popularnych marek.
~czekaju@wp.pl
Minivan 2.2 DTI 115KM 85kW
Zużycie paliwa zakoczylo mnie najbardziej. Silnik 2.2 a na trasie spala 6.6l/100 km i to wcale nie wg. zasad \"eco\". W mieście trzeba się liczyć ze spalaniem 10 l/100km zwłaszcza jak się stoi w korkach co chwile. Średnio jednak jest to w granicach 8.2-8.7 l/100km.
~kacper@dolsat.pl
Minivan 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
akceptowalna ceny części unikać serwisów rażąca niekompetencja da sie udowodnić spalanie 10 l LPG jak i 18 l LPG srednio 14-15 (przewaga miasto 75%)brak usterek, brak zużycia olej (nie dolewam od wymiany do wymiany), ALE WYMIANA AMORTYZATOR ÓW 1500 PLN(tył-pneumatyczne)
Dziennik kosztów dla Opel Sintra
9,8
13,3
~Igorr
Minivan 3.0 i V6 24V 201KM 148kW
Jak się nie ciśnie to w mieście spali 12 poza miastem z Warszawy do Mrągowa (przy prędkości dochodzącej nawet do 230km/h) spaliła 9 litrów!! Jak ktoś ma ciężka nogę włączy tryb sport to licznik prędkości szybko leci do góry a wskaźnik paliwa szybko w dół :) Setka w 10s!