Lista ocen Opel Vectra A Sedan (294) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 402 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przem_0o
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o drobiazgi to nie miałem w tym aucie żadnych problemów, mało elektroniki = mało problemów, nic tak naprawdę się nie psuło, no chyba że ze starości ale to normalne :)z tego co pamiętam to ostatni rok jeździłem nią i byłem tylko raz u mechanika bo urwał mi się napinacz paska alternatora/wspomagania < naprawa + wymiana = 350zł> ale mechanik powiedział, że nikt tego chyba nigdy nie wymieniał więc co się...
~djslawo
Sedan 2.0 i KAT 116KM 85kW
Auto mimo że kupiłem zadbane (po rodzinie) to jednak będąc cholerykiem ciągle w nim mnie coś wkurzało, a to popsuł się zamek w drzwiach pasażera, a to czujniki temperatury w chłodnicy i w silniku, opornik w wentylatorze nawiewu. Ciągle coś - denerwowało mnie to choć na auto patrzę z sentymentem bo miało też sporo plusów. Niedawno je sprzedałem zaopatrując się w Renault Lagunę II FL z 2006 w dieslu.
~pinech
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
zatarłem pompkę paliwa bo jeżdząc na gazie zapomina się o tankowaniu PB95 - wymiana 150 zł. Łożyska - zamienniki po 30 zł wystarczają na 20000 żaróweczki do podświetlania deski i chyba tyle. Ze względu na rozkład sił hamowania i ciężar przodu dosyć szybko zużywają się klocki ( 2 razy szybciej niż szczęki z tyłu). W porównaniu z fordem.....bez porównania. Tam pierdoły zmusiły mnie do sprzedaży grata.
~Kowal113
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Nie mam go dlugo ale poza wlacznikiem nawiewu nic sie nie dzieje silnik przyjemnie chodzi a zapomnial bym mam do wymiany tuleje wahacza z przodu ale to nie wina auta tylko stanu polskich drog i mojej jazdy. Wymienilem tylko sonde lambda i potencjometr przepustnicy ale to groszowe sprawy a konstrukcja jest prosta wiec mozna napraw i wymian dokonywac samemu.
~ciechanowski@elknet.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
odkleiła się podsufitka przyczyna to wstawiony niefabrycznie szyberdach, jeszcze poza polską no i stan polskich dróg (wertepy) dorobił resztę, z tego samego powodu popękała konsola pod przednią szybą, nie wiem co jeszcze, czasem się nie otworzą któreś drzwi z centralnego (wina siłownika), no cóż starość nieradość, ogólnie drobiazgi to drobiazgi przecież
~RedSoon@op.pl
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Ciężko dostać niekombinowany egzemplarz... Praktycznie możemy się spodziewać wszystkiego (auto to zazwyczaj ma typowe usterki), ale kiedy ktoś przez lata naprawiał to auto "na sztuke" wróży to tylko tyle,że czekają nas wydatki. Od urywających się plastików, niezamykającego się schowka, odpadającego lusterka do odklejania się podsufitówki...itd.
~Ravag
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Dwa razy moja Vectra odmówiła jazdy i za każdym razem był to aparat zapłonowy. Wystarczającą nauczkę miałem aby teraz wozić zapasowy w bagażniku. Padła też raz elektronika alternatora ale na akumulatorze dojechałem do domu. Poza tym nic się w tym modelu nie zepsuło odkąd go kupiłem, czyli przez 4 lata i prawie 80 tys. km.
~greg
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Pewnego razu siadł mi trzy razy w ciągu tygodnia tak że musiałem wracac z nim na lawecie. Przyczyną byłą elektronika cała kopułka do wymiany, jakiś rozdzielnik i szczotki w alternatorze - siadł mi akumulator i auto zgasło. puźniej uziemienie w alternatorze nie działalo i alternator nie przesyłał prądu - 15 zł.
~Vivax
Sedan 2.0 i KAT 116KM 85kW
Pękające przewody chłodnicze zimą, nagrzewnica, różne pierdółki, które nie były drogie w naprawach ale dostarczały mi dużo problemów. Alarm, który załączał się sam z siebie np. podczas jazdy, różnorakie kontrolki świecące się kiedy miały ochote, nie mające nic wspólnego z faktyczną sytuacją.
~spacepilot
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
auto o dziwo nie należy do wyjątkowo awaryjnych(zasługa prostej konstrukcji).Były problemy z sondą lambda,silnik pracuje raz bez zastrzeżeń,innym razem tak jak mu sie podoba:)Jesli chodzi o drobiazgi to w przypadku pojazdu 13 letniego nie ma sensu nawet komentować,zawsze coś może odpaść:)
Opel Vectra A Sedan