Lista ocen Opel Vectra A Sedan (348) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 348 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Skati
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Automat:). chodzi jak masełko:). zmiany biegów na wolnych obrotach są wogóle nie wyczuwalne. na wysokich też płynnie przerzuca. jeździłem jakiś czas temu bmw serii 5 e34 w automacie i muszę przyznać że w mojej starej vectrze biegi wchodzą znacznie lepiej:). dbam o skrzynię i co 10 tys km wymieniam w niej olej. mam natomiast problem ze znalezieniem do niej filtra.. i cały czas jeżdże na starym. w zimę przy dużych mrozach strasznie zamulona i...
~Ravag
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Skrzynia jak skrzynia, nie ma sportowego zacięcia, jak całe auto zresztą. Bardzo fajny jest trzeci i czwarty bieg. Na trójce można rozpędzić auto nawet do 120 km/h a na czwartym biegu auto osiąga 160 km/h piątka jest niesamowicie długa, od 70 km/h do końca, czyli przy dobrym wietrze nawet 110 km/h na jednym biegu. Ciężko wbija się biegi przy wysokich obrotach dlatego w sprincie trzeba uważać żeby nie charknęło. Do spokojnej i średnio...
~wopalski@wp.pl
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Długie przełożenia (3 bieg prawie 140km/h, 4 bieg ponad 180 wyciągnąłem). Piątka - dłuuuga bardzo, nie ma jej nawet za bardzo gddzie wrzucić, na trasie z obciążeniem wymaga rozpędu pod większe wzniesienia. W mieście też długie biegi czasem przeszkadzają. Co do lewarka - nawet całkiem precyzyjna zmiana biegów, czasem problemy z wrzuceniem wstecznego/jedynki - wymaga przyzwyczajenia, szczególnie na zimno chodzi ciężej
~IL DUCE
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Skrzynia F16 jest bardzo twarda i wytrzymała a jednocześnie przełożenia pozwalają na komfortową jazdę na trasie (5 bieg 2500 tys. obrotów przy 120 km/h). Dodatkowo wytrzymała na obciążenia takie jak duże ciężary czy szaleństwa małolatów. Kilka razy w miesiącu używam swojej Vectry do ciągnięcia ciężkiej przyczepy razem ze sporym ciężarem i nigdy skrzynia nie wyje mimo że jest fabryczna (rocznik 91)
~Vivax
Sedan 2.0 i KAT 116KM 85kW
Automat. hmm. Moja skrzynia była dosyć zużyta, kiedy była zimna ciężko wskakiwał wsteczny już po przeżuceniu, trzeba było dać gazu żeby ruszyła, warto sprawdzić to przy zakupie. Podczas jazdy nie było za wielkich problemów. Jedyny następował podczas jazdy na gazie w trybie sportowym, po prostu silnik był za długo trzymany na wysokich obrotach przed przeżuceniem biegu, ze względu na za małą moc. :/
~Miras
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Generalnie bezproblemowa, drobne wycieki oleju. Wymagana częsta regulacja położenia lewarka zmiany biegów - powód ciężko wchodzące -haczące biegi przez laików często diagnozowane złym stanem sprzęgła lub niewłaściwą regulacja sprzęgła. kupując vectrę zalecam zakupić książkę obsługi dużo praktycznych porad np. jak wyregulować sprzęgło by nie zajechać łożyska oporowego
~t-madera@o2.pl
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Może to kwestia źle wykonanej naprawy, ale drugi już raz sprzęgło nawala, przy czym teraz przynajmniej jeszcze jeździ (szarpie przy ruszaniu, czasem się smaży), za pierwszym razem rozleciał się docisk przy 200 000 km przebiegu i konieczna była naprawa. Łożysko w skrzyni biegów chyba trochę huczy.. Skrzynia biegów ma chyba trochę za krótkie przełożenia (model F13?)!
~Artur
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Hmm z tym bywa różnie u mnie podobno coś jest z echanizmem wybierakowym, ale jak dzwoniłem do Opla Auto Żoliboż to po konsultacji ustaliliśmy, że jest to element plastikowy, który po prostu z czasem się wyrabia, koszt 7 zł!!! Ale na skrzynię przy zakupie radzę zwrócić uwagę sama skrzynia ok, ale jakeś banałki trzeba popoprawiać.
~piniu
Sedan 2.0 i 16V 150KM 110kW
.Biegi niezle ułozone 1-60km/h,2-110 ,3-150 ,4-196 ; 5-niewiem.trzeba by policzyc blad pomiaru licznika ale mi sie podoba.slychac delikatnie wyjaca czworke.po paru latach wszystkie wodziki sworznie i ciegna maja troche luzu,ale wszystko wchodi dobrze choc sporadycznie zamiast jedynki wchodzi trzy.
~SoLo__19
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Skrzynia pracuje dobrze tylko trzeba uważać przy wsadzaniu wstecznego zeby nie zazgrzytał ale nie jest to aż tak trudno wyczuć ale potrzebna jest pewna wprawa. Tylko przy mrozach -10 stopni są problemy z włączeniem pierwszego biegu ale jak olej w skrzyni sie rozgrzeje to wszystko jest ok.
Opel Vectra A Sedan