Lista ocen Opel Vectra A Sedan (325) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 371 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~IL DUCE
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Układ jezdny spisuje się poprawnie, niestety minusem są przekładnie kierownicze które często przeciekają i dostają luzów, a wyjęcie jej jest dosyć ciężkie. Końcówki drążka w miarę wytrzymałe o ile lepszej firmy a najlepiej oryginalne GM które potrafią służyć ładnych parę lat, tanie zamienniki za 25 zł niestety na naszych drogach nie żyją więcej jak dwa lata przy moim trybie jazdy. To samo ze sworzniami oraz tulejami wahaczy- dobra firma to...
~piniu
Sedan 2.0 i 16V 150KM 110kW
zawiszenie bardzo tanie w ekspoatacji,chociaz zamienniki tuleji(tylne) wachaczy lepsze te całe gumowe niz z dwoma ramionami.czasami urywaja sie łaczniki stabilizatora ale to groszowa sprawa tylko montaz jest troszke denerwujacy.po16 latach udniotły sie sprezyny tylnie po zaladozaniu czegos ciezszego na tył odczuwa sie ze jest nizej.samochod prowadzi sie bardzo fajnie choc na mokrym przy gwaltownym przyspieszaniu czasami do treciego biegu gubi...
~Vivax
Sedan 2.0 i KAT 116KM 85kW
Zawieszenie, cóż może i komfortowe, ale zdecydowanie zbyt miękkie. Przy ostrej jeździe, albo dochamowywując w zakrętach, vectra potrafiła rzucić bokiem bez ręcznego. Uciążliwe stukanie z przodu, nie odnalazłem powodu przez cały okres mojego użytkowania. Jakkolwiek, to miałem z tym troche zabawy, kiedy sie przyzwyczaiłem, potrafiłem nią szybko jeździć, mając panowanie nad autem przez cały czas, ale każdy kto do niej wsiadał pierwszy raz miał...
~Ravag
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Dobre prowadzenie i spory komfort jak na tak stare auto. Zawieszenie jest bardzo wytrzymałe. Auto można nieźle zapakować. Zauważyłem, że moja Viki prowadzi się najlepiej gdy na pokładzie wiezie trzech pasażerów. Daję w tej kategorii mocne 4. Jeździłem samochodami z bardziej dopracowanym układem kierowniczym, na przykład ford focus. W Vectrze trochę buja w zakrętach ale lubię czasami przycisnąć a to nie jest auto do tego stworzone.
~wopalski@wp.pl
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Sprężyście i nawet komfortowo. Tył ma pewne niedostatki bo zawieszenie jest z belką. Charakterystyka lekko podsterowna, a po zdjęciu nogi z gazu robi się niebezpiecznie na śliskim i lubi pójść bokiem. Mam auto bez wspomagania i kierownica chodzi trochę ciężko. Dzisiaj takie zawieszenie i prowadzenie to już nie to, odstaje. Ale jak na tamte lata - daję ocenę jak najbardziej dobrą
~carollos@interia.pl
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
powiem tak..... - przód : jeśli pilnujemy łaczników stabilizatorów które są słabe bo z plastiku !! co za głupota producenta - a może cwaniactwo?? nic wówczas nie bedzie stukało. czasami sworzeń siępoluzuje i może być przyczyną częstego urywania się w/w łaczników. aha jeśli mamy krzywe felgi odczujemy przy 100-110km/h nie możliwe do utrzymania przy kierownicy drgania - tył bez uwag:)
~Albercik 25
Sedan 2.0 i 16V 150KM 110kW
Nie wiem jak pozostałe modele, bo ja posiadam wersję usportowioną typ 2000, układ jezdny w moim aucie bez zarzutu choć całe zawieszenie jest bardzo twarde ale za to autko się dobrze trzyma drogi niestety niezbyt się nadaje na jakże wspaniałe i gładziutkie polskie szosy i po zimie musiałem wymienić gałki i drążki, żadna filozofia a i części w miare po rozsądnej cenie
~Adik
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Hmmm, zawieszenie jest z jednej strony dość komfortowe, ponownie odnosząc się do porównania z VW muszę stwierdzić, że wybiera nierówności o wiele lepiej, natomiast jest ono trochę zbyt delikatne jak na polskie warunki. Poza tym auto używane jest przez mojego ojca jako taksówka, a więc 95% przebiegu przypada na miasto, adróg z prawdziwego zdarzenia zbytnio nie mamy :( ( Bydgoszcz).
~camerlengo
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Zaczyna lekko stukać przegub, ale jak mam to auto to jeszcze nie wymieniałem ani przegubów ani końcówek. Jedynie amortyzatory z przodu, jak do tej pory pracują bez zarzutów. Na zakrętach auto lekko się wychyla ale jak wspomniałem wcześniej nie jest to auto sportowe więc lepiej przed zakrętem zdjąć nogę z gazu.
~t-madera@o2.pl
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Zużyte łożyska przednie, zużyte hamulce (na granicy)... Amortyzatory w dobrym stanie, zawieszenie troszkę czasem stuka (jakieś gumy mocujące amortyzatory) ale jest dobrze, choć ogólnie jak dla mnie auto jest za miękkie i trochę telepie na wybojach, po których na szczęście często nie jeżdżę..
Opel Vectra A Sedan