Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

redo, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie to, że 13 letni samochód może być tak wyciszony, komfortowy i niezawodny.
Samochód wypada bardzo poprawnie w swojej klasie. Jest tani w utrzymaniu. Wygląda ciągle elegancko. Dobre auto zarówno dla samotnego studenta jak i 5 osobowej rodziny.
Silnik pracuje równo, samochód jest dynamiczny zwłaszcza powyżej 4000 obrotów. Myślę, że jest to dobry kompromis pomiędzy ekonomią a przyjemnością którą możemy czerpać z jazdy. Ocena 4 ponieważ mógłby mieć te 10 więcej.
Problem z wrzucaniem wstecznego, niestety nie tylko w moim egzemplarzu. Zresztą w Corsie mam podobny problem. Długość przełożeń odpowiednia.
Właściwie nie ma się czego doczepić. Auto ma moim zdaniem bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Wytrzymałość poszczególnych elementów bardzo poprawna.
Uważam, że to śmieszna kategoria. W zasadzie ,dla mnie nie istotna. W każdym razie nie miałem nigdy problemów z widocznością w Vectrze. Podobnie w każdym innym samochodzie który miałem okazję prowadzić.
Generalnie poprawnie. Mnie nie przypadły do gustu włączniki świateł przeciwmgielnych. Niestety intuicyjna obsługa jest niemożliwa, można je było umieścić w konsoli środkowej. W tej klasie samochód powinien być wyposażony w płynną regulację rzutu wycieraczek. Niestety mamy do dyspozycji jedynie 3 rzuty, nawet w starym poczciwym 126p było pokrętło do regulacji.
Ogrzewanie spisuje się poprawnie.
Wystarczająca
Jak na 13 letni samochód z przebiegiem 160 tys km. wyciszenie jest bardzo dobre.
Spalanie w trasie 4 osoby plus bagaże - 8.5 litra. Na niemieckich autostradach przy ciągłej prędkości 180km/h spalanie 10 litrów. W mieście 10 litrów. Jak dla mnie doskonałe
Stosunek ten jest idealny. Za taką cenę nie dostaniemy lepszego samochodu segmentu D. Auto jest komfortowe, niezawodne, ładne i przestronne. Wszystko to za cenę Golfa III czy Hondy Civic.
Przejechałem tym samochodem w ciągu 3 miesięcy 10 tys km. Jestem zachwycony. To nie pierwszy Opel z którym mam do czynienia, kolejny który mnie nie zawiódł.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,3