Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Silnik 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Opel Vectra B Kombi 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza
Karoseria : rdzewieją dolne ranty drzwi, wrzody na klapie ale to norma dla OPLA
Układ elektryczny : padający przekaźnik centralnego zamka (można samemu tanio zrobić), padający wyświetlacz
Układ hamulcowy : zbyt słabe hamulce są w tym aucie
Ogólnie jeżdżę tym autem od ok 3,5 rok i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony. Poza paroma rzeczami jak eletryka(padający przekaźnik centralnego zamka, wysypujący się wyświetlacz, rozszczelniająca się klimatyzacja, słabe hamulce i rdza co dla OPLA to standard mogę śmiało powiedzieć że auto spisuje się bardzo dobrze i nie miałem z nim większych kłopotów. Mam wersję ze wszystkimi bajerami(4xAirback,podgrzewane fotele,klima automatyczna,elektryczne szyby + lusterka z podgrzewaniem,halogeny,podłokietnik) jedynie skóry brakuje ale tego nie chce bo szkoda mi może to dziwne w tym kraju zabrzmi ZWIERZĄT..
Jeżeli chodzi o jego sprawność nie miałem nigdy z nim problemu, staram się jeździć tak żeby niepotrzebnie go nie katować, Ogólna ocena 4+ za trochę małą moc widoczną a właściwie odczuwalną na trasie w mieście idealnie.
Zero problemów.
Na dobrej drodze tzn takiej bez dziur co w Polsce to rzadkość ma się wrażenie że auto płynie a nie jedzie, dziury jak to dziury czuć niestety. Ogólnie nie ma na co narzekać części zamienne tanie. Jedyny minus to hamulce strasznie słabe....
Widoczność bardzo dobra do przodu na boki i do tyłu :)
Wnętrze dosyć pojemne, bagażnik również. Astra II wypada trochę lepiej pod tym względem ponieważ rozchodzi się od przodu do tyłu co skutkuje większą pojemnością bagażnika.
Wentylacja sama w sobie ok ogrzewanie też BDB ale już klimatyzacja to koszmar w tych autach rozszczelniają się w parunastu miejscach naprawa nieopłacalna.
Wystarczająco dużo miejsca.
Auto jest bardzo dobrze wyciszone biorąc pod uwagę samochody które do tej pory miałem Fiat CC Sporting, Golf III 1.6 lub mam Audi 80 B4 2.0.
Trasa: 6,5-7 Miasto:10-11
Jak ją kupowałem dałem 12 tys zł było to w 2008 roku. Uważam że na tamten czas były to bardzo dobrze wydane pieniądze.
Z drobnych usterek..padający przekaźnik zamka centralnego od strony kierowcy (wymiana:przekaźnik 2zł+wymontowanie z przelutowaniem jak ktoś potrafi)-cały zamek to koszt koło 400zł więc lepiej samemu podłubać, rozmywający się wyświetlacz na allegro za 60 zł można kupić używkę, rdza niestety. Nic innego z drobnych usterek nie zaobserwowałem
Z poważniejszych usterek to: Pewnego pięknego dnia jadę sobie a tu nagle zapala się kontrola check i gaśnie auto w momencie twardy hamulec brak wspomagania no masakra. Okazało się że to zawór EGR koszt na allegro 150 zł w serwsie 500zł. Druga poważna usterka to klimatyzacja a właściwe jej rozszczelnianie się w wielu miejscach i niestety atakująca rdza

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW [l/100km]

7,8