Lista ocen Opel Vectra B (902) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1099 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MarekŁowcaSzparek
Sedan 1.7 TD 8V 82KM 60kW
Wszystko pracuje gładko i miękko. Biegi wchodzą idealnie. Wiadomo, operowałem bardziej precyzyjnymi skrzyniami biegów, ale jak na w sumie stare auto jest super. W przeciwieństwie do wielu Japończyków którymi jeździłem wszystko odbywa się tu bez użycia siły. O moich poprzednich dwóch Alfach nawet się nie wypowiem, bo tam szukanie biegu było jak szukanie arki przymierza, a jak już bieg znaleźliśmy przeważnie wydawała z siebie charakterystyczny...
~Robson1986
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
Nieraz wsteczny nie chce wejść. Trzeba najpierw sprzęgło potem bieg i wchodzi. Nieraz zgrzytnie ale to sporadycznie. Były problemy ze wrzuceniem dwójki po dłuższej jeździe. Po regulacji przy skrzyni wszystkie bieg wchodzą jak w masło, aż chce się jeździć po mieście. Prawdziwa przyjemność. Jak dla mnie to skrzynia dobrze ze stopniowana, ale ogólny brak szóstego biegu doprowadza do tego że jazda autostradą jest troszkę utrudniona i hałaśliwa.
~Adam
Hatchback 2.5 V6 170KM 125kW
Użytkowałem automatyczną skrzynię biegów, jest bardzo wygodna (obecnie mam manualną, ale wracam do AT bez dwóch zdań). Niestety nie ma możliwości sprawdzenia w jakim jest stanie w momencie zakupu. Moja była teoretycznie dobra, nie szarpała, komputer nie wykazywał błędów. Po ok pół roku padła - naprawa 3500 zł. Facet który ją naprawiał mówił że GM ma kiepskiej jakości automaty, i tą opnie słyszałem potem niejednokrotnie u innych fachowców od...
~Mariusz
Kombi 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Mi wystarcza te 5 biegów. Miałem luz na lewarku a mimo tego każdy bieg wbijał się perfekcyjnie. Krótka dźwignia pozwala zmieniać biegi bez machania po całej kabinie. Skrzynia współpracuje ze zwykłym sprzęgłem. Jest ono wspomagane hydraulicznym wysprzęglikiem. Pracuje równo , lekko i płynnie na całej długości podczas zasprzęglania i wysprzęglania Dostęp mechanizmu ciągiem do regulacji naciągu linek w miarę dobry.
~kamil - kamiollos@o2.pl
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
cuz to zupelnie bajka skrzynia jest elastyczna nie trzeba czesto wachlowac lewarkiem aleeee.... no własnie po pół roku jazdy skrzynia mi padła posypał sie mechanizm róznicowy wysypała sie satelita i uszkodziła obudowe!!!!!!! a wcale autea nie cisłem anie nie szalałem na zrywach koszty nowa ok 9000 uzywka 1800 + robocizna ok 300 ponoc te typy tak mają ze po jakim czasie pada mechanizm
~Zegarmistrz
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
To jest wersja sport i skrzynia chyba jest minimalnie inna niż w zwykłaj wersji - w każdym razie duże brawa. Ruchy lewarka krótkie jak w dobrym Japończyku. Zestopniowanie bardzo dobre jak na 5 biegów, ale w sumie mogłoby byc gęściej i 6 biegów, ze względu na charakterystykę silnika preferującą wyższe obroty. Ale w sumie jak na auto klasy średniej z lekko tylko sportowym zacięciem - miodzio.
~BiT
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Czasem szarpnie przy redukcji, ale przy przebiegu 280000 km chyba już może ;p U mnie czasem ciężej wchodzi 2 bieg i mały zgrzyt jak za szybko się wachluje drążkiem. Długie przełożenia, do których można się przyzwyczaić. powyżej 60 km/h można powoli rozpędzać się na V biegu. Na III pociągnie od 20 km/h, aż do 130 km/h (sprawdzane przy wyprzedzaniu ciężarówki).
~ja1547@wp.pl
Kombi 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
jak w oplu nie ma co sie czepiac ale rewelacji zadnej tu tez nie ma chyba jedyny podzespol tego auta ktorego nie udalo im sie zchrzanic,ale mimo to nadal odradzam kupowania tego zlomu bo inaczej nie moge go nazwac,jak chcesz komus dokuczyc albo kogos nienawidzisz to mu polec vectre B.A potem patrz z boku jak ja przeklina kazdego dnia i pracuje tylko na czesci zamienne
~Moralna_Lewatywa
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia ma dobre przełożenia. Nie trzeba ciągle machać lewarkiem żeby płynnie poruszać się po mieście. Masakrą jest niestety jakość wykonania pierdół ze skrzynią związanych - lewarek i cały mechanizm zmiany. Cięgna trzeba co jakiś czas przesmarować i wyregulować. Lewarek pracuje ciężko (pomimo wymiany koszyka jabłka) i bardzo nieprecyzyjnie.
~PytkoX25XE
Sedan 2.5 V6 170KM 125kW
Skrzynia biegów jak to w Oplu - przy niskich temperaturach dosyć opornie wchodzą biegi 1., 2. i 3., potem jest już lepiej, czuć przyjemny, lekki opór przy zmianie, jednak sam lewarek mógłby mieć krótsze skoki. Mój egzemplarz posiada skrzynię o nieco krótszych przełożeniach, co przekłada się na lepsze osiągi (wersja z wstecznym pod 5.)