Lista ocen Opel Vectra B (763) - Widoczność

Na liście zabraknie 1238 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Raulek
Hatchback 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Widoczność jest doskonała w każdą stronę, nie ma żadnych problemów z manewrami cofania, czy mijania na cm innych pojazdów. Jedyny delikatny minus, to samochód jest niski i jak wyjeżdżamy gdzieś na skrzyżowaniu a stanie obok nas inny samochód to nic nie widać. Natomiast jeździłem między innymi Oplem Merivą i tam pomimo wysokiego auta widoczność jest fatalna, z przodu grube słupki ograniczają niesamowicie widoczność, a z tyłem jest nie lepiej.
~Następny_też_Opel:)
Kombi 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Jak dla mnie świetna. Nie mam żadnych problemów z parkowaniem. Niektórzy się skarżą na małe lusterka.. Ale ja nie zauważyłem żeby w jakimkolwiek stopniu utrudniały jazdę, albo przeszkadzały. Auto duże. 4,6m to nie mało, ale przy nieograniczonej wyobraźni przestrzennej nie ma najmniejszych problemów z zaparkowaniem. Nie odczułem znaczącej różnicy gdy się przesiadłem z renault 19. Widoczność wg. mnie bardzo dobra.
~DYMO
Hatchback 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Źle.Gdyby nie było lusterek to bym nie odczuł ich braku. Musiałem zamontować sobie małe okrągłe lusterka sferyczne, czasami jeżdżę z przyczepą i jej nie było widać. Przez tylną szybę też nie można ocenić odległości. Cofasz, stajesz przed przeszkodą,wysiadasz, a tu okazuje się, że jest jeszcze metr albo półtora. Po dwóch latach już się jakoś wyrobiłem ale zaraz po kupnie to radze potrenować na placu i plastikowych słupkach
~alewicki@gazeta.pl
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
Do przodu i na boki doskonale. Gorzej do tyłu. Vectra B ma skandalicznie małe zewnętrzne lusterka, umieszczone zbyt blisko nadwozia, wobec tego często nie widać auta znajdującego się tuż za tobą, ponieważ tylna część auta go zasłania. Na szczęście problem rozwiązuje wewnętrzna lusterko, ale jak tylna szyba jest zasłonięta, to trzeba uważać. Poprzednim moim autem była Vectra A i tu widzę pewne uwstecznienie.
~Kamil
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Widoczność do przodu i na boki przez szyby jest w porządku. Gorzej ma się kwestia widoczności przez tylną szybę i lusterka. Przez lusterka mało widać, przy ustawieniu do jazdy jest problem odnaleźć linie np. na parkingu pod supermarketem. Trudno w nich też ocenić odległość do tyłu samochodu. Częściowo wynagradza to wygląd tych lusterek i ich wkomponowanie w linię pojazdu.
~Ravensnest
Hatchback 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Widoczność określiłbym jako dobrą ale nie idealną. Linia auta wymusza dość wysokie zakończenie klapy bagażnika a co za tym idzie zmniejszenie widoczności do tyłu. Nie jest to wielką wadą ani nie utrudnia jazd ale przesiadając się z aut o bardziej tradycyjnej linii trzeba się przyzwyczaić:) Po za tym jednym szczegółem nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń co do widoczności.
~MarekŁowcaSzparek
Sedan 1.7 TD 8V 82KM 60kW
Znów przeciętnie (cóż Vectra to przecież przeciętne auto). Ogólnie widać mniej więcej co się dzieje w okół samochodu, jedynie co to jak to przy sedanie zawsze muszę zgadywać jak długi jest bagażnik. Dojeżdżam do samochodu i mam wrażenie, że zaraz uderzę, wychodzę a tu jeszcze TIR z naczepą by zawrócił w tej luce.
~pablo_21@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Nie mam z widocznością żadnych problemów. Do przodu elegancko, widać maskę więc dla początkujących parkowanie nie powinno sprawiać trudności. Tył bez zarzutu. Wbrew temu co kiedyś czytałem chyba na tym forum widoczność w lusterkach bocznych jest co najmniej zadowalająca - chcąc być obiektywny, dla mnie osobiście to nawet wzorowo.
~Szczęśliwy posiadacz VIKI
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
Ponieważ jest to kombii wnętrze dobrze przeszklone a co za tym idzie i widoczność dobra.Porównuję z samochodami którymi jeżdziłem(Ibiza,Panda).Wiadomo samochód jest długi i trzeba się przyzwyczaić.Mnie podoba się dobrze dobrane lusterko wsteczne,które bardzo ułatwia cofanie.Widoczność w lusterkach bocznych także ok.
Dziennik kosztów dla Opel Vectra B
6,7
8,1
9,6
~ALBERT
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
CIĄGLE ZAPAROWANE SZYBY Z PRZODU I Z TYŁU (ZIMA LATO ) WYM.FILTRA PYŁKOWEGO CO 20000 TYŚ.I TO SAMO CIĄGLE. LUSTERKA B.ŁADNE LECZ ZA MAŁE , NIC W NICH NIEWIDAĆ.WYMIANA NA GWARANCJI LISTWY PODSZYBIA 4 RAZY I NIC NIE DAŁO.JAK PADA OBFITY DESZCZ TO WODA DOSTAJE SIĘ DO ŚRODKA NA DYWANIKI .PRZECIEKAJĄCA TYLNA KLEJONA SZYBA (CHETBACH)