Lista ocen Opel Vectra B (756) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 1245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukasz0402@gmail.com
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
U mnie mogło by być lepiej ze względu na szyberdach przez który są wyczuwalne delikatne szumy. Wiadomo im więcej uszczelnionych dziur tym większy kłopot z ich wyciszeniem. Silnika nie słychać za bardzo. U mnie uszczelka przymarzała w zimie do drzwi i jak je otwarłem gdzieś sie coś naderwało i troche szumi w zależności jak wiatr wieje.Jak ktoś chce może sobie zastosować w drzwi i dach maty wygłuszające co z pewnością zadowoli właścicieli.
~AREK
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
naprawde swietnie wyciszone auto na biegu jalowym silnika poprostu nie slychac,smigam na gaziku i jest jeszcze cichszy.nawet przy 200km/h nie ma tragedi,poruwnujac octavie 1.9 tdi(fakt ze kazde tdi bedzie glosniejsze)to jest roznica lat swietlnych tam poziom halasu jest skandaliczny,dopiero w najnowszej octavi troszke sie polepszylo,wiec vectra zdecydowanie super wyciszona,biorac pod uwage inne autka benzynowe.
~Marianopulos
Sedan 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Silnik słychać dość wyraźnie nawet na wolnych obrotach. Powyżej 100 km/h dźwięk silnika dobiega już w stopniu uciążliwym. Powyżej 120 km/h nie da się rozmawiać normalnym głosem, a z zewnątrz przenika świst powietrza. Jeżeli jedziemy po wyboistej drodze i do hałasów silnika i opływającego powietrza dołączy się tylne zawieszenie jest już nie do wytrzymania. Zdecydowanie za słabo wyciszony.
~mohamedddd
Kombi 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Co do samego wyciszenia moim zdaniem bardzo dobre. Wiadomo jak silnik jest zimy a lubimy piłować to siłą rzeczy będzie go słychać. Ale jak już się rozgrzej i nie szalejemy zbytnio to i nasze uszy mają spokój. Zdecydowanie najlepiej wyciszone auto jakie do tej pory posiadałem z szerokiego grona (Audi 80, Golf III, Fiat Punto, Fiat CC i CC Sporting, Fiat 126 p)
~Mariusz
Kombi 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Zależy do jakiego auta równać. Jak do trabanta no to luksus ale jak do Rollsa to jeszcze jeszcze. Hałas w kabinie zależy od opon (przerabiałem to) oraz od kondycji silnika. Przy 100km/h szum wiatru w kabinie jest w kabinie wogole nie słyszalny a silnik pracuje wtedy na łagodnym obrotach przez co nie wyje a ładnie mruczy, tego to aż miło posłuchać.
~Jimmy Cool
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Nie ma tragedii, choć mogło by być dużo lepiej. Po 16 latach eksploatacji trzeba wymienić kilka uszczelek ,bo aucie \"gwizda\" przy wyższych prędkościach. Poza tym dobrze słychać silnik i pracę zwieszenia, ale to traktowałbym jako zaletę - przynajmniej wiadomo że coś się dzieje z autem i trzeba się temu przyjrzeć. O plastikach się nie wypowiadam, dramat.
~Robson1986
Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW
Po przesiadce z "Małego Fiata", poprzez Golfa III i Skodę Felicie bardzo miłe zaskoczenie. Ogólnie może być. Pewnie jakbym wymienił wszystkie uszczelki w drzwiach na pewno byłoby znacznie lepiej. Do 130 jest względnie cicho potem szum wiatru i silnik dają się mocno we znaki, ale po pod głoszeniu radia wszystko ustępuje.
~Maciej z Gdyni
Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Wyciszenie doskonałe, ale dziwi mnie fakt sparciałych gum w drzwiach przednich których zadaniem jest również wygłuszenie pojazdu. Nie jest za głośno, wcześniej miałem skodę felicję. Przy prędkości maks. 160km/h nie słyszałem osoby z którą rozmawiałem podczas jazdy... w tym przypadku można posłuchać sobie spokojnej cichej muzyki.
~romcio47
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Przedlifty i wersje słabo wyposażone nie należą do dobrze wyciszonych, nie można narzekać też na hałas. Mi osobiście wyciszenie aż tak nie przeszkadza, ale nie zasługuje na ocenę 5, więc daję 3. Nie jest to limuzyna za kilkadziesiąt tysięcy, jednak przydałoby się, żeby w środku było nieco ciszej.
Dziennik kosztów dla Opel Vectra B
6,7
8,1
9,6
~Tracha
Hatchback 1.6 i 16V 101KM 74kW
Z racji tego, że auto musi mieć całe zawieszenie zrobione oraz silnik w doskonałym stanie aby auto było elegancko wyciszone, musiałem dołożyć do tego własną pracę czyli okleić matami drzwi i niektóre elementy samochodu. Dzięki temu mam bardzo cicho w samochodzie, a pracujący motor mi nie przeszkadza :)