Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Piotr Gdynia, 13 lat temu
Silnik 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Korozja gdyby nie ona ......
Zawieszenie : drobne normalne wymiany.
Układ hamulcowy : hamulec ręczny trzeba dbać (nasmarować) elementy w tarczo-bębnach.
Tanie, wygodne, łatwe i tanie w utrzymaniu. Polecam klima elektryka w większości aut na naszym rynku. Dbasz o samochód to ten na pewno ci się odwdzięczy bezawaryjną jazdą. Niezawodność - Reduktor gazu LPG ale to nie wina auta reduktor padł po 120 tyś. od momentu montażu LPG Ekonomiczność - Na samym paliwie około 8L po mieście gaz 11 w trasie dużo lepiej jadąc do 120 nie weźmie więcej niż 7 LPG Tanie części Gumki stabilizatora 4 pln sztuka, Łącznik stabilizatora 25 pln, końcówka drążka 30 pln i to nie są te z najniższej półki części ! Wyciszenie - Jest cisza lecz na drobnych nierównościach dygoczą np. rygielki od drzwi.No i powyżej 140 km/h nie jest już fajnie. Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Z przodu jest dobrze mam 194 cm lecz z tyłu nie dla wysokich raczej.Trzy osoby na tyniej kanapie mieszczą się bez problemu. Wentylacja i ogrzewanie - Nic dodać, nic ująć, doskonale. Ergonomia - Wszystko na swoim miejscu przydałoby się umieszczenie włącznika halogenów i przeciwmgielnego w innym lepszym miejscu np gdzieś wyżej ale może to przez to że jestem wysoki (194 cm) Widoczność - Ogólnie wszędzie dobra widoczność ale... no właśnie lusterka boczne wygląd super widoczność ledwie 3 Układ jezdny - Wymiana gumek stabilizatora, łącznik stabilizatora,końcówka drążka z robocizną 190 pln to chyba niewiele przez rok (około 20 tyś km) Skrzynia biegów - Biegi wchodzą płynnie, dobrze dobrane przełożenia. Silnik (kultura pracy, elastyczność) - jak na tę pojemność to bardzo dobrze. W porównaniu do 1.6 8v i bmw 316 jest super.
Jak na tę pojemność to bardzo dobrze.W porównaniu do 1.6 8v i bmw 316 jest super.
Biegi wchodzą płynnie, dobrze dobrane przełożenia.
Nic dodać, nic ująć, doskonale (bez klimatronika)
właściwie nic.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW [l/100km]