Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Tomek, 12 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Opel Vectra B Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonale współpracuje z LPG i zapewnia przywoite osiągi, nie psuje sie.
Karoseria : po pierszej zimie w Polsce zaczeła wychodzić delikatna rdza na telnych nadkolach.
Ogólnie bradzo dobry samochód dla 4 osobowej rodziny. Nie sprawia żadanych problemów. Tylko wymiany eksptoatacyjne, do których zaliczam różnież tyleje w tylnym zawieszeniu, co jakiś czas do wymiany.
Z instalacją LPG pracuje idealnie (STAG 300PLUS) zrobiłem na niej już 40.000 bez żadnych problemów. Elstyczność bardzo dobra, na 5 biegu płynnie przyspeisza juz od 6-70 kmH. Dobrze wkręca się obroty. Prędkośc max jaką uzyskałem na LPG to 200 km.
Pracuje sprawnie nie haczy.
Układ jezdny jest dośc precyzyjny. Dobrze trzyma sie drogi.
Dla mnie ok.
Wszytstko na swoim miejscu. Niemiecka dokładność
Automtyczna klimatyzacja działą bez zarzutu. Jedynie na funcji eko parują szybky i jest mało wydajna latem przy dużych upałach. Ale na ale wniosne i jesień w sam raz.
Dla czterosobowej rodziny wystarczy. Mam 180 cm wzrostu i nie mam probelemu z dobraniem pozycji. Jest rugulacvja kierownicy oraz wysokości fotela i oparcia lędzwiowego więc można się dobrze usadwoić
Robi się głośno dopiero na wysokich obrotach ale można swobodnie rozmawiać
cykl mieszany wychodzi mi ok. 9 lpg na sto przy normalnej jeździe 70% trasa, 30 % miasto. Min. spalanie jakie udało mi się uzyskać przy delikatnej jeździe to 8,3 lpg. maksymalne latem na klimie i wkręcaniiu na obroty 12 lpg. Przeciętnie jednak pali 9 lpg, a latem przy dyżych upałach gdy klima działa non stop 10 lpg.
kupiełm go 2 lata temu od pierwszego włąściciela w Niemczech za 2.700 EURO. W tej cenie cięzko było znaleść coś o podbnej wielkości i wyposażeniu. Ogólnie jestem zadowolony
Przez dwa lata i 45 tys. nic się nie zepsuło.
j.w.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]