Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Silnik 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra B Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Mam Vectre B z 1999 2.0 DI 16V od 2007 r. sprowadzona z Niemiec z przebiegiem ok. 150000 km (jeśli nie był cofnięty), rózne opinie o tym samochodzie czytałem ale ja z tego auta byłem zadowolony, miałem go przez 9 lat i zrobiłem nim 150 tys km, obecny przebieg to 297 tys, km i jeździ dalej bezproblemowo, jedyna poważna awaria to była turbina i alternator (2200 zł) i ta blacha rdzewieje, trzeba było robić (1000 zł). Pozostałe naprawy silnika to wymiana przepływomierza powietrza (ok. 350 zł), wymiana pompy wodnej (ok. 450 zł), zamontowanie gruszki z zaworkiem zwrotnym przy filtrze paliwa ponieważ nie chciał odpalać po dłuzszym postoju, tak jak by się zapowietrzał lub paliwo się cofało z filtra (ok. 100 zł), po zamontowaniu tej gruszki pali bez problemu. Niektórzy narzekają ze pompa paliwa się psuje i jest droga w naprawie, u mnie się nie popsuła. Tankuje tylko na bp, czasami orlen, shell. Jak na 9 lat użytkowania i przejechaniu 150000 km to chyba nie jest jakoś tragicznie. Pozostałę naprawy to hamulce i zawieszenie ale to jest juz normalne w każdym aucie. Z elektryką nigdy nie miałem problemu. Teraz kupiłem Vectre C 1.9 CDTI

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 16V 82KM 60kW [l/100km]

5,8