Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Silnik 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : jest świetny
Jak zwykle w PL - trzeba poświęcić trochę czasu żeby znaleźć coś niekreconego i godnego uwagi. Mi się udało -1.9cdti 150km 2007r kombi 208tyś pewny przebieg, 1 właściciel, oryginalny lakier, dwumasa do roboty i lekko pęknięty błotnik, wtryski prawie idealne, turbo też, zero błędów na opcomie, zero kopcenia przy butowaniu - za 14tys zł. Wymieniłem sprzęgło kpl., rozrząd kpl, filtry, oleje, kupiłem ubezpieczenie, zrobiłem hamulce, wywaliłem dpf i egr. 19 tys zł za fure. Mam wszystko co trzeba: w diabły miejsca, skrętne bi-ksenony, kolorowa NAVI, dobre audio (9 głośników), parktroniki, tempomat, 2strefowy climatronik, radio z BT itp itd. 150km bez eko kagańców, naprawdę przyjemnie się jeździ. Obroty cały czas 2000-3500 autko aż rwie do przodu obojętnie czy jedziesz solo z załadowany pod korek na wakacje z rodziną. Spala mi 7,2 w cyklu mieszanym. Jedziesz spokojnie 80-110 spali poniżej 5l. Jedziesz 150-160 spali 6,5-7l. Auto waży ponad 1,6 tony! Te fiatowskie silniki są genialne, a kultura pracy vs tdi vw - nie warto porównywać. Negatywne komentarze o usterkach dotyczą w zasadzie zawsze szrotowych, posklejanych, kręconych badziewi z przelotem realnym rzędu 0,5 mln i więcej lub aut przedliftowych. Jak kupować to tylko 2006-2008r z końca produkcji. A wierzcie mi warto. Żadne auto na rynku nie da więcej za takie pieniądze. Można się przyczepić do materiałów w środku i konsoli ciosanej toporkiem. Zgodzę się - VAGi są lepiej zrobione. Dla mnie ważne że nic nie trzeszczy i nie stuka,a w kabinie cicho. Głośniej robi się powyżej 140. Generalnie dbam, leję i jeżdżę - zero, zero kłopotów. Świetne wozidło!
Szczerze polecę dwa: 1.9 150km ale pozbyć się dpf jeśli ktoś jeżdzi po mieście i 2.0 turbo - też jest świetny, lubi LPG!
Szukajcie z F40 6 biegów - wytrzymuje potężne przebiegi bez problemów.
Wielkie komfortowe wozidło, może nie nadaje się na tor ale krajówki to sama przyjemność
Żadnych problemów i uwag.
wszystko pod ręką i intuicyjnie
rewelka - działa naprawdę jak wichura. Chłodzi i grzeje super. Osobny włącznik mocnego nawiewu na przód szyby - odparowanie to sekundy :)
Jedna z najlepszych w klasie, nawet dziś. Ogrom miejsca
do 140 super. POtem robi się głośniej ale dalej ciszej niż golf iv 1.9 czy mondeo 2.0
Do opli jest tyle części że głowa boli. bardzo dobre ceny. Najlepsze, że szereg części i osprzętu silnika można kupić fiatowskie tańsze odpowiedniki.
Bezkonkurencyjna
Rok ekploatacji - zatarł się silniczek tylnej wycieraczki. Szrot - 50 zł. I tyle. jak na 10 letnie auto chyba nieźle?
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW [l/100km]