Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Zenoooon, 6 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Opel Vectra B Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : TE AUTO MNIE ROZCZAROWAŁO ! NIBY NIEMIECKA JAKOŚĆ A STRASZNE DZIADOSTWO.
Karoseria : Rdza pożera wszystko, od progów i drzwi po podłużnice nawet jak dbasz to nie wygrasz.
Silnik : Żre olej, awarie czujników, praca w trybie awaryjnym, zalane świece przez uszczelke... lipa.
Układ elektryczny : Brak słów...
Auto oceniam tragicznie. Wcześniej jeździłem Citroenem Xantia ale kolizja i uszkodzenia Xantii zmusiły mnie do kupna następnego samochodu. Wybór padł na nieszczęsnego Opla Vectre. Samochód ładnie się prezentuje ale użytkując trzy lata ten wynalazek to samochód jest tragicznie wykonany. Mnóstwo psujących się pierdół, olejożerny silnik, rozbudowane i delikatne zawieszenie. Xantia na hydropneumatycznym zawieszeniu była o wiele mniej awaryjnym autem. Karoseria Vectry rdzewieje gorzej niż mój poprzedni Polonez. Citroen Xantia, moje poprzednie auto było starsze od Vectry a nie posiadało ani grama rdzy. Paranoja ! Niby niemiecka jakość a to cholerne dziadostwo ! NIE POLECAM NIKOMU !
Silnik 1.8. 16V o ile jest dobry to samo spalanie benzyny jest na przyzwoitym poziomie. To tyle z plusów. Auto żre olej i to do litra na 1000 km i każdy mi mówi, że te silniki tak mają ! Tragedia !. Zepsuł mi się czujnik położenia wałka rozrządu. Kosztował 400 zł ! Auto na papierze ma 116 koni a jest tak samo mułowate jak Polonez. Osiągi liche jak na tę moc i technologie. Równoroczny Ford Mondeo oferuje lepsze osiągi. Jedyna zaleta tego silnika jest to, że w ogóle pracuje i to tyle.
Ze skrzynią problemów nie miałem. Więcej o tym elemencie nie ma co się rozpisywać.
Auto dobrze się prowadzi.
Jak to w sedanie, przeciętnie.
Uwaga na panel od sterowania ogrzewaniem ! Jego awaria to brak nawiewu i ogrzewania a zimą czy jesienią nie jest tak fajnie. Ogrzewanie wydajne i klima też ale uwaga na psujący się panel.
Mnóstwo usterek wymusza na uszczuplenie portfela. Auto kiepsko wykonane i co chwila coś trzeba robić. Ceny części na ogół tanie ale są wyjątki i głupie czujniki z GM potrafią kosztować dużo.
Kiepska jakość to niska cena. Za cene Vectry lepiej poszukaj sobie coś mniejszego i pewniejszego. Znaczek Opla nie oznacza, że jeździsz czymś lepszym. Dla przykładu Citroen Xantia jest tani w zakupie, lepiej wykonany a zadbane hydropneumatyczne zawieszenie jest bezproblemowe. Vectra to tylko ładnie wyglądające auto a nie oferujące żadnej jakości.
Zepsuty panel klimatyzacji i ogrzewania, zalane świece zapłonowe bo poszła uszczelka pod pokrywą zaworów, awarie czujników... szkoda pisać bo przez 3 lata było tego dużo.
Na koniec zerwany rozrząd po 50 tys km. Tragedia nie samochód. Nigdy więcej wynalazków z pod znaku Opla.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,2