Ocena kierowcy - Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1

slawekvipsc, 13 lat temu
Silnik 2.0 CDTI 114KM 84kW
Rok produkcji 2008
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.0 CDTI 114KM 84kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Ogólnie całe auto zaskoczyło mnie pozytywnie. Karoseria, bo robią je już tyle lat i ciągle dobrze wyglądają, hamulce jak igła,zawieszenie dość komfortowe,no i silnik, czyli spalanie i elastyczność.
Mogę z czystym sumieniem polecić to auto przede wszystkim na długie trasy. Jeżdżę wersją z silnikiem 2LTR/114 KM rok 2008. Silnik elastyczny, dobrze przyspiesza, wyprzedzanie nie sprawia żadnych problemów. Łańcuch rozrządu, jednomasowe koło zamachowe,sześć biegów do przodu, hamulce tarczowe przód i tył, to mówi samo za siebie. Do przewozu średnich ładunków jest doskonały, pakowny, szeroki.Na krótkich trasach też się sprawdzi.
Silnik bardzo elastyczny, dobrze i szybko reaguje na pedał przyspieszenia, mało pali , średnio 8,5 ltr ON na 100km przy obciążonym aucie i dynamicznej jeżdzie. Jedynym minusikiem , który zauważyłem , to turbodziura na niskich obrotach, szczególnie przy włączonej klimatyzacji. Prędkość max. jaką osiągnąłem wg GPS-a, to 179 km/h.
Szósty bieg w tym aucie to rewelacja. Duży zakres obrotów na biegach 3-6. Ocena 4 za troszkę długie i czasem ciężko wchodzące przełożenia.
Tutaj stawiam 5. Auto prowadzi się bardzo dobrze, ładnie zbiera zakręty nawet przy dużych prędkościach, dobry skręt jak na tej wielkości auto. Manewr cofania też nie sprawia problemów.
Widoczność w aucie do przodu bardzo dobra, do tyłu jak to w dostawczaku, czasem można coś przegapić w lusterkach. Ja założyłem kamerę cofania i jest ok. Polecam, szczególnie na różnego rodzaju pachołki, donice betonowe i małogabarytowe pojazdy, które mogą się ukryć za tyłem auta.
W tym aucie ergonomia jest bez zarzutu. Wszystko rozmieszczone intuicyjnie i w zasięgu ręki. Bardzo dobrze chroniąca przed słoncem deska rozdzielcza. Dzięki niej zegary i kontrolki są czytelne i widoczne. Duże kieszenie w drzwiach, klimatyzowany schowek, bardzo wygodny fotel kierowcy z dobrą regulacją, regulacja kierownicy w pionie i poziomie. Po sześciu godzinach jazdy jest ok. Nic nie boli!
Wentylacja i klimatyzacja bardzo wydajne, ogrzewanie również. Czas nagrzewania kabiny w normie. Duży zakres ustawień nawiewów i dmuchawy. Minusik, który jednak na moją ocenę nie wpływa to szum dmuchawy na wyższych biegach.
Doskonała dla kierowcy, pasażerów nie wożę,ale jest dla nich dużo miejsca na nogi i do siedzenia(mam podwójny fotel pasażera).Jako kierowca dodam, że nawet wysokie osoby będą czuły się komfortowo w tym aucie.
Przy normalnej jezdzie cichutko, dopiero prędkości rzędu powyżej 140 km/h powodują szum. Trochę też słychać silnik. No ale na naszych drogach rzadko jest okazja na większe prędkości. Ja daję 4 z dużym plusem.
Dla mnie zużycie paliwa jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Prowadzę w autocentrum dziennik kosztów i średnie spelanie przy dynamicznej jeżdzie wyniosło 8,66 ltr załadowanym autem.
Doskonała, ale przy dwu, trzyletnich autach. Nowe jak zresztą wszystkie kosztują dużo.Ja kupiłem dwuletnie i jestem bardzo zadowolony.
Jak do tej pory przejechałem 23500 km nic się nie zepsuło. Olej wymieniam co 15 tys.Od razu robię też przegląd całego podwozia, klocków itp. Auto odpłaca się bezawaryjnością.
Nie miałem jeszcze żadnej. Auto ma dopiero dwa lata i staram się nim jezdzić w miarę przyzwoicie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI 114KM 84kW [l/100km]

8,4