Lista ocen Opel Zafira A (259) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 218 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia biegów to największa porażka Zafiry. Bardzo wiele osób, widząc, że aby jechać 100 km/h (na autostradzie to dość mało), muszą wkręcać obroty silnika na ponad 3 000 obr/min., a spalanie sięga wówczas jakieś 15 L / 100 km. Chąc jechać 120 km/h trzeba zarzynać silnik ponad 4 tys. obr./min. Nic dziwnego, że silniki Opla są tak często zajechane. To w dużej mierze wina fatalnych skrzyni biegów. Więc właściciele w panice czym prędzej szukają...
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia biegów działa bardzo dobrze i oryginalna jaką miałem F17C419 nadawała się do samochodu rajdowego (przy 3 tyś.obr/min na 5-tym biegu 96 km/h). Skrzynia idealna do ciągnięcia przyczep lub jazdy z kompletem osób w terenie górskim. Wymieniłem na F17W394 (z Vectry o tym samym silniku) i autko straciło sportowy charakter zmieniając się w pożeracza autostrad-turystę. Spalanie spadło o niecały litr gazu do poziomu 9,4 na autostradzie przy 130...
~wfm1958
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Skrzynia biegów to jakaś pomyłka, wraz z wiekiem uciagaja sie linki które sa w starszych modelach oraz wyciera sie kulka w podstawie lewarka co powoduje ze skrzynka biegów jest bardzo nie precyzyjna i cieżko pracuje, przełożenia sa krótkie co jest dobre bo przy tej mocy powoduje ze samochód przyspiesza, natomiast 5 bieg jest stanowczo za krotki co niestety powoduje ze na trasie powyżej 110 km/h jest głośno oraz samochód dużo pali.
~Mateusz
Van 2.2 16V 147KM 108kW
Bezawaryjna . Super sie jezdzi z tym automatem. Nie szarpie , płynnie zmienia biegi. Mam przycisk sport który podbija obroty i wyprzedzanie wtedy jest przyjemnością. Dodatkowo mam tez wersje z funkcją snów, czyli wygrzebywania się ze śniegu. Zimą gdy jest dużo śniegu nieoceniona pomoc. To naprawdę pomocna funkcja i w przyszłości jak bede kupowal inne auto to mój automat musi mieć ten przycisk.
~Grzesiek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Jak to w Oplu przy zimnym cieżko wrzucić 1 i 2. Prawdopodobnie zużyty mechanizm wybieraka skrzyni(plastikowy zest. naprawczy kosztuje 95zl). Skrzynia zestopniowana raczej do miasta(krótkie przełożenia przy 100km/h ok.3tys obr) dzięki temu auto wydaje się bardzo żwawe, na polskich trasach nie trzeba redukować non stop, jednak na autostradzie szybko robi się głośno. Za krótka 5 zdecydowanie.
~Gegol
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Skrzynia biegów to chyba największa porażka tego biegu. Z jednej strony samochód na 5 biegu posiada doskonałą elastyczność. Od 60 km/h można śmiało wrzucać. Ale przy 140 mamy prawie 5k obrotów... Konstruktorzy nie pomyśleli tu o 6 biegu i szkoda. Jeżeli chodzi o wrzucanie pozostałych biegów to mogłoby być trochę lepiej, ale jeżeli ktoś jeździł oplami z tej generacji to wie o co chodzi.
~marcopolo
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Małe problemy z włączeniem pierwszego biegu gdy samochód delikatnie się toczy np. przed światłami . Poza tym próbowałem ustawić dźwignię skrzyni biegów w odpowiedniej dla mnie pozycji i udało mi się, nawet nie jest to czynność zbyt trudna. Natomiast po śrubokręt do odkręcenia tunelu to musiałem pół województwa zjechać. W końcu na bazarze u "ruskich" zakupiełm, zreszta oni maja wszystko.
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
To była największa niewiadoma podczas kupna tego auta ponieważ nigdy wcześniej nie miałem automatu i nawet mimo mojego technicznego wykształcenia to jedyny element w aucie którego nie naprawię samemu. Jednak skrzynia nie sprawia żadnych niespodzianek i teraz przy zmianie auta na kilka lat z pewnością będę uwzględniał już opcję z automatem
~nivomat
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Jednak pozytywnie. Gdy kupiłem zafirę ciężko wchodziła jedynka i dwójka. Pomogło smarowanie wszystkich wodzików i przegubów mechanizmu zmiany biegów (zarówno pod mieszkiem jak i pod autem). Po tej operacji pierwsze dwa biegi wchodzą poprawnie, a reszta rewelacyjnie. Skrzynia jest bardzo dobrze zestopniowana. Jak na razie bezawaryjna.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A
7,2
10,3
11,2
~bober71
Van 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Po 200kkm wyrabia się plastikowe \"jabłuszko\", przegub i są problemy z wbijaniem pierwszego biegu. Poza tym ok, precyzyjnie wchodzą biegi. Zupełnie inaczej niż w peugocie. W oplu jest to twarde wbicie konkretnego biegu w peugocie miękkie włożenie kapcia - i wcale nie mówię czy to dobrze czy źle. zależy kto co lubi. Mnie bardziej Opel pasuje.