Lista ocen Opel Zafira A (239) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 238 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nivomat
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Bardzo dobrze. Trwałe, komfortowe i dobrze trzyma się drogi (jak na rodzinnego vana). Względem awaryjności nie można się czepiać. Ok 200 tyś. km zwykle trzeba wymienić przednie wahacze, drążki kierownicze. Nieco częściej trzeba wymieniać łączniki stabilizatorów. Przednie oryginalne amortyzatory wytrzymały 250 tyś km, tylne 200 tyś, km. Zawieszenie jest bardzo proste, a przez to tanie w serwisowaniu i utrzymaniu. Kolejną pozytywną cechą tego...
~zafirka 1,8xe elegance aut +lpg 125kM
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Po 90 tysiącach wymieniłem końcówki drążków bo mialy luzy a teaz mam 134kkm zrobione i nic nie trzeba.Autko trzyma sie drogi dobrze-układ TC i ABS pomaga jak trzeba.Ja mam oponki letnie 195/65/15 Uniroyala takie specjalne na mokrą nawierzchnię więc w tym ogumieniu auto sie skleiło z drogą i wypaść z niej to trzeba specjalnie skręcić na hama.Zimowki Continentala dają znakomite efekty.Zastrzeżenie mam tylko do bocznych podmuchów wiatru.jako że...
~jacollo@poczta.onet.pl
Van 2.2 16V 147KM 108kW
Bez problemow. W drugiej polowie zycia opon pojawiaja sie odglosy jakby niewywazenia kol. Badalem to w czterech kolejnych samochodach. Jest to wina wylacznie opon i dodatkowe wywazania nic tu nie dadza. W zimie hamulce sa troche za ciasne. Slychac tarcie tylnych klockow do czasu gdy sie rozgrzeja. Serwis wie o tym i maja na to dwa sposoby. Nalezy to zglosic jeszcze podczas gwarancji. Drobnostka, ale .... W dieslu "wycieto" Track Control i...
~djdj
Van 1.6 16V 101KM 74kW
W porównaniu z moim poprzednim autem na początku się przestraszyłem, że nie będę chciał zafirką jeździć, ale z czasem się przyzwyczaiłem. Audiczka była w pakiecie s4 także inna klasa samochodu. miałem problem z rozszczelnionym układem wspomagania - przewody na maglownicy ruda dopadła. Wymieniajcie co 40 tys. km olej w układzie wspomagania. Moją zafirką przelatałem ponad 300tys. i mam pompę oryginalną, chyba że szwab wcześniej wymieniał.
~Pepe
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Nie rozumiem, na jakiej zasadzie działa to auto. Z jednej strony na zakrętach wcale nie prowadzi się dobrze, wspomaganie nie daje czucia drogi. Z drugiej na poprzecznych łagodnych garbach potrafi podskakiwać jak piłka, ale każda mała dziura w jezdni, ba łata na asfalcie, powoduje, że zęby pękają, a plomby i dyski w kręgoslupie wylatują. Do tego miska olejowa położona w takim miejscu, że przy wyjeździe z dołka uderza o podłoże.
~Grzesiek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Zawieszenie bardzo pewne w prowadzeniu i proste w budowie(przez co tanie w serwisie) jednak za twarde na nasze dziurawe drogi(przy więcej niż 3 pasażerach jest już ok). Przy moim przebiegu 239tys. wymieniono tylko od początku eksploatacji końcówki drążków kier. i łączniki stabilizatora(lemforder reszta padała po miesiącu sprawdzone)oraz ostatnio piastę z łożyskiem. Reszta fabryczna GM! Tylne zawieszenie praktycznie bezobsługowe.
~rrradek@poczta.fm
Van 1.6 16V 101KM 74kW
jako że jestem mechanikiem i zwolennikiem opla ,a za razem osoba szukającą minimalizacji kosztów utrzymania znowu ocenie dobrze "4".zawieszenie trwałe nieskomplikowane przez co mało awaryjne dobrze dobrane do autka. części tanie i dużo zamienników.porządne opony i da się wytrzymać nasze drogi.PS.tylko "4" gdyż jest to konstrukcja z astry i jestem pewien że większe kilogramy wpłyną na krótszą eksploatację podzespołów.
~ghost985
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Przy wadze i gabarytach auta daje radę, oczywiście jeżeli nie służy do jazdy sportowej, wtedy pozostaje model OPC. Podobno szybko padają w niej amortyzatory, ale mój egzemplarz zdaje sie również przeczyć tej opinii, bo ich sprawnosć jest jeszczce pow. 70%. Krótkie podsumowanie: miękko i wygodnie, nie czuję każdej dziury na kręgosłupie.
~Paul
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Słychać faktycznie kolumnę kierownicy na poprzecznych nierównościach.Generalnie nie wpływa to na bezpieczenstwo jazdy. W ASO oczywiście nic nie zauważyli. Tylko swój mechanik zwrócił na to uwagę. Ogólnie jest sztywny bo jest wysoki. Dobrze czuć ten samochód - to jednak dobre w przypadku transportu całej rodziny.Trakcja to genialny dodatek do tego auta.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A
7,2
10,3
11,2
~krzys
Van 1.8 16V 116KM 85kW
auto dobrze trzyma sie drogi jest urzytkowana we wrocławiu wiec nie sposób omijac złej nawierzchni ku mojemu zaskoczeniu zawieszenie jest trwałe a amortyzatory posieadam jeszcze orginalne tył juz do wymiany ale 200 tys km to super wynik z zawieszenia jeszcze nie było wymieniane nic ale juz trzeba sie za to wziac bo stuki sa potworne