Lista ocen Opel Zafira A (225) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 251 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gerth
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Dobrze dopóki masz podgrzewaną przednią szybę, niestety po akcji z kamykiem wymieniłem na zwykłą (300zł zamiast 1000zł) i... nie popełniajcie tego błędu - zimą odskrobanie takiej szyby to dramat, na dodatek zamarzał od wewnątrz (może sparciały gumy i był nieszczelny?) w każdym razie na drugi raz dołożyłbym te 700zł do pogrzewanej szyby. Wentylacja i ogrzewanie tak sobie, długo sie nagrzewa nawet wiosną (zimą 20-40 minut!), klima - zależy...
~Grzesiek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Jest dobrze pod warunkiem, że ma się czysty filtr przeciwpyłkowy(na zimę polecam wyciągać zupełnie), oraz jeśli ma się sprawny przełącznik obiegu zamkniętego. U mnie był z tym problem cały czas był zamknięty mimo iż przycisk sygnalizował co innego (okazało się ze silniczek nie działa od klapki) i parowało na potęgę tylko na klimie dało się jeździć po rozwiązaniu problemu jest ok. Klima wydajna ale musi chodzić cały czas conajmniej na 2 biegu...
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Wentylacja działa a ogrzewanie daje radę w największe mrozy. Klimatyzacja też wychładza całe wnętrze. Niestety w deszczowe dni mając nawet regularnie wymieniany filtr powietrza pyłkowy do kabiny tylne szyby mocno parują i nie ma na to rady (no chyba, że otwarte okna). Przednia szyba w czasie jazdy utrzymuje się całkowicie odparowana a jedynie przy zimnym starcie trochę trzeba poczekać - może to już moja fanaberia bo w innych mam podgrzewane...
~Marek N
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Mimo tego, że nie mam klimatronika jestem zadowolony z klimalange. Jest prosty w obsłudze jak obsługa młotka. Działa super tylko trzeba patrzeć czy nie wleciały liście, bo wtedy świszczy i wydobycie ich nie jest takie proste więc trzeba wyciągać je przed tym jak wpadną. Szybko się nagrzewa(gdy jest sprawny termostat który w tym modelu podejrzanie szybko się niszczy) i równie szybko chłodzi.
~jacollo@poczta.onet.pl
Van 2.2 16V 147KM 108kW
Troche zbyt wolno rozgrzewaja sie pasazerowie w drugim i trzecim rzedzie. Zaparowanie ustepuje rowniez zbyt wolno. Za to funkcje takie jak "zamknieta cyrkulacja" czy automatyczne wylaczenie ogrzewania szyb i lusterek po kilkunastu minutach sa bardzo uzyteczne. Szczegolnie jak sie jedzie za jakims smrodziarzem-kopciarzem albo okolice z "intensywnie nieprzyjemnym zapachem". Rowniez w dlugich tunelach.
~ghost985
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Jak na czas wymieniany filtr kabinowy i nie pozwalamy na zbytnie wtargnięcie wilgoci do auta to nic niepokojącego się nie dzieje. Prawdą jest,że może układ nie jest zbyt wydajny jak np. w Audi(schłodzenie wnętrza latem to dosołownie 2 min.)Być może inżynierowie z GM nie wzieli sobie do serca wielkości wnętrza przeszczepiając układ z AstryG. Krótko: tragedii nie ma.
~mikel
Van 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Ze względu na dość dużewnętrze, długo sie nagrzewa. W ogóle, paranoidalnie długo się nagrzewa silnik i dopóki nie osiągnie iluś tam stopni, nie grzeje do środka. Godne pożałowania rozwiązanie, bo żeby jeszcze silnik dzięki temu się szybko nagrzewał,a tu po prostu ani ciepłego silnika ani ciepła w środku. Klima ledwo co wyrabia się w największe upały -cóż, kubatura niemała.
~zafirka gites
Van 1.8 16V 125KM 92kW
W zimie nagrzewa się od spod domku do ciepełka że można zdjąć rękawiczki jakieś 7 minut.Mam podgrzewane siedzenia i to jest chyba w tym ogrzewaniu najlepsze,jeszcze tylko podgrzać jakoś lodowatą kierownicę bo mi kostnieją rączki.może założę webasto :) w lecie klima w upału ledwo daje radę a skuteczna zaczyna być dopiero po dłuższej jeździe tak że nawet umie być zimno.
~pitor
Van 1.6 16V 101KM 74kW
Duze pole do popisu przy nastepnej wersji Zoski. Slaba klima, slabo wentyluje i ogrzewa wnetrze, szczegolnie jak masz filtr kabinowy do niedlugiej wymiany. Przy czterech osobach doroslych i deszczowej pogodzie w zasadzie nawiew sobie nie radzi z odparowaniem przedniej szyby. wlaczenie klimatyzacji pomaga na chwile. Pozniej troche lepiej.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A
7,2
10,3
11,2
~nivomat
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Sprawność ogrzewania i klimatyzacji przeciętna, nie ma się czego czepiać. Za to awaryjność wypada poniżej przeciętniej. Robiłem już skraplacz klimatyzacji (chłodnicę), kompresor, bezpiecznik termiczny dmuchawy. Pierwszy kompresor hałasował, drugi będący po regeneracji hałasuje także (podobno te zafiry tak mają).